Slogan "Gotof je!“, s katerim so sprva k odstopu Mariborčani pozivali svojega župana Franca Kanglerja, se vse pogosteje pojavlja na spletu kot izraz nezadovoljstva z nadrejenimi, vladajočimi in vsemi drugimi, ki ljudem ne ugajajo, so ugotovili raziskovalci podjetja Gama System, ki so spremljali in analizirali pojav dane besedne zveze na družabnih omrežjih.
Kot je za 24ur.com pojasnila njihova predstavnica Mojca Perič, po sistemu, s katerim merijo tudi to, kako se ob predvolilnih soočenjih na izjave predsedniških kandidatov odzivajo uporabniki družbenih omrežij, skušajo meriti tudi odnos do poljubnih tematik ter ugotavljati odstotek pozitivnosti in negativnosti objav, komunikacijskega šuma ter zaznavanje kritičnih dogodkov. Tako so tokrat na Twitterju spremljali in analizirali javno mnenje, povezano s sloganom "gotov je“ oziroma "gotof je“.
Ugotovili so, da aktualno dogajanje v Mariboru ni povezano le s trenutnim županom, temveč s širšim nezadovoljstvom, ki ga ljudje izražajo v povezavi s sloganom. "Ugotovimo lahko, da je od včerajšnjega dopoldneva do danes število zadetkov, ki so povezani s temi ključnimi besedami, izredno visoko. Ugotovimo, da je bila večina tega javnega mnenja izražena po 14. uri ter po posredovanju policije. Vrhovi so tudi v času dnevno- in večernoinformativnih oddaj,“ je pojasnila. V 12 urah je bilo kumulativno sporočilo preneseno približno dva milijona ljudem, javno mnenje pa je na Twitterju izražalo več kot 900 uporabnikov.
Med vsemi objavami je bilo daleč največ objav negativnih, mnoge pa se niso nanašale na dogajanje v Mariboru, zato gre sklepati, da je bilo včerajšnje dogajanje v štajerski prestolnici le še kaplja čez rob širšega nezadovoljstva ljudi, je pojasnila.
KOMENTARJI (560)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.