Kot je v današnjem sporočilu za javnost zapisal predsednik sindikata Drago Jurenec, si po neuradnih podatkih izjemno visoke zneske delijo tudi vodilni in vodstveni delavci v drugih bankah. Gre za tako visoke zneske, da nimajo opravičljive razlage v razmerju do plač zaposlenih v isti banki.
Medtem pa uprave nimajo nobenega razumevanja za druge zaposlene v banki, opozarja sindikat, in kot primer navaja delavko z več kot 20 leti delovne dobe na poslih za bančnim okencem, ki prejema zgolj 4,80 evra plačila na uro.
Čeprav je bil zadnji dogovor o tarifnem delu plač dosežen leta 1996, je Marjan Kramar januarja letos nasprotoval sindikalnim zahtevam po pogajanjih o prenovi plačne politike, ker naj bi morali sindikati razumeti krizo in recesijo, ki je ali bo prizadela tudi bančni sektor. "Na vprašanje, kako globoko je banka vpletena v kreditiranje t. i. tajkunov, se nam je Kramar zlagal, da višina posojil ni omembe vredna," je zapisal Jurenec in dodal, da jih je prvi mož NLB pozval, naj si to tudi osebno ogledajo, kar pa se še ni zgodilo.
Zaposleni in sindikati so ogorčeni tudi zaradi dejstva, da imajo vodstva bank več posluha za t. i. tajkune in reprogramiranje dolgov njihovih podjetij kot pa za delavce banke, od katerih večina s svojo nizko neto plačo (s katero morajo pokrivati še blagajniške primanjkljaje) komaj preživi iz meseca v mesec, je še zapisal Jurenec.
Kot je znano, se Kramarju z januarjem izteče petletni mandat na čelu NLB. Ob tem naj bi mu iz naslova nagrad izplačali milijon evrov.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.