Shod podpira okoli 20 društev, organizacij in gibanj, med njimi tako sindikalni centrali Pergam in Zveza svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS), ter tudi Združenje manager Slovenije. Pridružujejo se mu vstajniško gibanje Vseslovenska ljudska vstaja (VLV) in gibanje za ohranitev in izboljšanje javnega zdravstva, pa tudi nekateri zavodi, na primer Univerzitetni klinični center Ljubljana. Podpora prihaja tudi od kulturnikov, shod namreč podpirata tudi Koordinacija kulturnih organizacij Slovenije in Društvo slovenskih pisateljev.
Minister za zdravje Tomaž Gantar podpira nekatere stvari, ki jih izpostavlja Iniciativa zdravnikov, zato se mu shod zdi smiseln. V shodu prej zaznava podporo delu ministrstva kot pa protest. Tudi na ministrstvu se po njegovih besedah zavedajo korupcije v zdravstvu, želijo transparentno delo in javno zdravstvo.
Kdo ne podpira shoda?

"Shoda pa ne podpirajo dvoživke, torej vse tiste organizacije in posamezniki, ki so poslovno vpeti v zdravstvo in jim trenutna ureditev odgovarja za osebne in finančne interese, interese lobijev in njihovih žepov ter bančnih računov, posejanih po davčnih oazah," je poudaril Peter Petrovčič iz gibanja VLV.
Na ulici se izgublja resnost problema
Čeprav se v Koordinaciji zdravniških organizacij strinjajo s stališči in zahtevami Iniciative zdravnikov, pa pri shodu ne bodo sodelovali, saj "da se na ulici išče populistične rešitve in izgublja resnost problema".
Iniciativa zdravnikov se predvsem zavzema za transparentno porabo sredstev v zdravstvenem sistemu, socialno pravičen sistem zdravstvenega zavarovanja, široko dostopen javni zdravstveni sistem in za ničelno toleranco korupcije v zdravstvu.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.