Seznam števila predvidenih ambulant za neopredeljene bolnike bo veljal od 1. januarja do 31. marca 2023. Posamezne ambulante imajo sicer različne največje obsege programa družinske medicine.
Kot smo že poročali, gre za začasen ukrep, s katerim bi povečali dostopnost do zdravstvene oskrbe na primarni ravni za tiste, ki so v danem trenutku brez izbranega osebnega zdravnika.
Kako pa bodo do takšnega zdravnika dostopali zavarovanci? Zavarovana oseba bo prosto izbrala in se opredelila na ambulanto za neopredeljene tako, da bo podpisala listino o izbiri osebnega zdravnika, pri čemer pa bodo podatki o osebnem zdravniku ostali neizpolnjeni. Opredelitev na ambulanto za neopredeljene bo veljala eno leto z možnostjo avtomatskega podaljšanja.
Javni zavod bo medtem v informacijski sistem ZZZS poslal tudi podatke o lečečem zdravniku, ki je zavarovano osebo prvič sprejel v tej ambulanti, se pa ta zdravnik ne šteje za izbranega osebnega zdravnika.
Zavarovana oseba se bo lahko naknadno opredelila za drugo ambulanto za neopredeljene pri drugem javnem zavodu, pri tem pa bo navedla razlog za takšno potezo.
Ordinacijski čas ambulante za neopredeljene bo odvisen od obsega programa ambulante, pri čemer bi imela ambulanta za neopredeljene pri obsegu 0,1 tima programa splošne oziroma družinske medicine ordinacijski čas najmanj dvakrat tedensko, skupaj štiri ure v tednu, ambulanta za neopredeljene, ki deluje v obsegu enega tima, pa osem ur dnevno. Prav tako bi lahko ambulanta delovala v soboto.
Naročanje bo potekalo elektronsko, prek elektronske pošte ali spletnih strani javnega zavoda, telefonsko ali osebno, najmanj eno uro dnevno pa bodo zagotavljali obravnavo zavarovanih oseb, ki na termin niso naročene.
Seznam si lahko podrobno ogledate tudi v spodaj pripetem dokumentu!
KOMENTARJI (32)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.