Minister za pravosodje Aleš Zalar in predsednik vlade Borut Pahor sta se pozno popoldne vendarle sestala na pogovoru, so sporočili iz kabineta predsednika vlade. Vsebina pogovora ni znana, Zalar pa za zdaj predloga za razrešitev Brezigarjeve vladi ni posredoval. O tem vprašanju vlada ta teden tudi sicer ne bo razpravljala, ker se predsednik vlade udeležuje rednega zasedanja Evropskega sveta v Bruslju, so še sporočili iz Pahorjevega kabineta.
V petek sta se namreč Pahor in Zalar sestala z generalno državno tožilko Barbaro Brezigar, na sestanku pa so se pogovarjali o neposrednem komuniciranju Brezigarjeve s policistom specializiranega oddelka tožilstva, zaradi česar je odstopila vodja omenjenega oddelka Branka Zobec Hrastar.
Po sestanku je Zalar pogovore označil kot koristne, ob tem pa napovedal, da bosta končno odločitev o tem, ali bo Brezigarjeva ostala generalna državna tožilka, v prihodnjih dneh sprejela skupaj s premierjem Pahorjem.
Jutri soočenje Zalarja in Brezigarjeve
Ključno vlogo v poskusu razrešitve Brezigarjeve bodo igrali uradni zaznamki policista z informacijami o telefonskih klicih Brezigarjeve. Tožilka Zobec Hrastar je namreč na petkov sestanek prinesla vse uradne zaznamke policista, ki je beležil klice Barbare Brezigar. Zapisnik pogovora je premier Pahor označil kot zaupnega.
"To je nekaj, kar vzbuja dvome, da je bilo ravnanje korektno in zakonito,“ pravi Cveta Zalokar iz Zaresa.
Zaupno gradivo bo v središču razprave tudi jutri v parlamentu, ko se bo pravosodni minister prvič javno soočil s prvo tožilko.
Del koalicije pa opozarja, da SDS neizmerno pritiska v zaščito Brezigarjeve. "Je to tako pomebno, da je bila prisotna grožnja z ulico in ustrahovanje predsednika vlade,“ pravi Zalokarjeva.
KOMENTARJI (313)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.