Policija mora raziskati vsako naznanilo o sumu, da je bilo morda storjeno kaznivo dejanje, in vsako kazensko ovadbo. Enako velja za tožilstvo. To je osnovni smisel delovanja pravne države, to velja tudi za primer vračanja psov Baričeviču, je za Sobotno prilogo Dela dejal odvetnik Miro Senica.
Protikorupcijska komisija je spomladi tožilstvu poslala v presojo indice morebitnih razlogov za sum storitve kaznivega dejanja odvetniške pisarne Senica v primeru vračanja psov Saši Baričeviču. Pred kriminalisti se je znašel tako tudi sam. Kot pravi, je to zanj običajen postopek. Tožilstvo usmerja delo policije in v tem okviru je policija opravila pogovore z več osebami, tudi z njim.
"Prepričan sem, da ne jaz in ne naša odvetniška pisarna v tem postopku nismo storili ničesar kaznivega in kar ne bi bilo v skladu z odvetniškim poklicem. Ne nazadnje je tudi odvetniška zbornica marca letos uradno ugotovila, da v tem primeru niso bila kršena določila kodeksa odvetniške poklicne etike, kar mi je bilo sicer očitano v anonimni prijavi," je poudaril.
Kot državljan je Senica sicer politično ozaveščen, nikoli pa se ni hotel zares politično se udejstvovati. Politika ga, kot je dejal, sicer zanima tako kot marsikoga. Poudaril je, da potem ko se je Katarina Kresal odločila za politiko, poskušajo njeni politični nasprotniki prek njega škoditi njej, zato ga pogosto umeščajo v različne zgodbe, četudi za to po njegovem ni nikakršne podlage. Ali je Kresalovo, ki je bila članica njegove odvetniške pisarne, poslal v politiko prav on, pa Senica "z vso resnostjo lahko reče", da ni tako. "Predvsem je šlo za to, da je postala vidna in opazna, in potem so jo pač snubili," pristavi.
O tem, da se mu pripisuje tudi izjemen vpliv zaradi spretno prepletenega omrežja znancev, prijateljev (Yes, lionsi, katerih član je bil, strankarske navezave, gejevski lobi ...), pa meni, da je bilo mreženje v medijih stigmatizirano podobno kot beseda tajkun. Če je kdo v nekem "omrežju", je že na prvi pogled po njegovi oceni nekaj negativnega. Misli, da ne smemo privoliti v to, da bi razna znanstva, ki jih vsi ljudje sklepamo v življenju, na koncu tako stigmatizirali. "Ljudje se pač združujejo, pravico do tega jim daje ustava, in če se združujejo v razne klube in društva, pa naj gre za poslovno združenje ali gasilsko društvo, jim te pravice ne more nihče odrekati," še pravi.
KOMENTARJI (84)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.