Slovenija

Sejma Domofin in Eko zapirata vrata

Celje, 21. 11. 1999 11.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na celjskem sejmišču se bosta popoldne končala sejma Domofin, tretji specializirani mednarodni sejem za zaključna dela v gradbeništvu in renoviranje ter bienalni sejem Eko, ki predstavlja dosežke na področju ekologije.

Na sejmu Domofin, katerega organizator je podjetje v mešani lasti Cespo, se je predstavilo 223 razstavljavcev iz 20 držav, na sejmu Eko, ki ga je pripravil Celjski sejem v sodelovanju z Gospodarsko zbornico Slovenije in Zavodom za tehnično izobraževanje Ljubljana, pa 55 razstavljavcev iz 10 držav. Oba sejma so spremljala številna strokovna posvetovanja, pri čemer je bilo tudi za širšo javnost še posebej zanimivo posvetovanje o varstvu okolja v Sloveniji, na katerem so spregovorili o harmonizaciji naše zakonodaje na področju varstva okolja z zakonodajo Evropske unije, regijskih strateških usmeritvah ravnanja z odpadki in tehnologijah ter stroških ravnanja z odpadki.

V okviru sejma Eko so pripravili tudi projekt Eko šola kot način življenja, kjer je 34 osnovnih in srednjih šol predstavilo metode in sredstva, ki jih uporabljajo za okoljsko osveščanje in izobraževanje, srednje gradbene šole iz Ljubljane, Maribora in Celja pa so predstavile projekt izobraževanja žensk v gradbeništvu.

Kot so še sporočili iz Celjskega sejma, pa so manj zadovoljni z obiskom obeh sejmov, ki je bil zaradi slabega vremena in težkih razmer na cestah manjši od pričakovanega.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20