Zakon predvideva ukinitev komisije za preprečevanje korupcije, ki jo vodi Drago Kos, v poslanski skupini LDS pa so potrdili, da je nekaj njihovih poslancev podpisalo že drugo zahtevo za referendum v zadnjem času. V SD so za pobudo izvedeli popoldne in o tako pomembnem vprašanju ne želijo odločati nepremišljeno. Do zadnje zahteve za referendum se niso opredelili niti v DeSUS, kjer čakajo še na vladne popravke zakona, ki ga predlaga SNS.
Kot je znano, je Mlada liberalna demokracija (MLD) pred tednom dni od LDS zahtevala, da naj naredi vse, kar je v njeni moči, da se ohrani delovanje neodvisne protikorupcijske komisije, ki deluje kot samostojen državni organ. Zavzeli so se za izvedbo predčasnega posvetovalnega referenduma, ki bi bil izveden istočasno z referendumom o zakonu o RTV Slovenija, kar bi po njihovem zmanjšalo stroške dodatnega referenduma.
V podmladku največje opozicijske stranke so prejšnji teden še pojasnili, da oba referenduma predstavljata zavzemanje za temelje delovanja neke demokratične družbe, saj tako politični nadzor medijev kot ukinjanje različnih teles, ki delujejo proti koruptivnim političnim elitam, spadata med glavne lastnosti totalitarnih sistemov.