Država ne daje dovolj štipendij, zato si morajo mnogi mladi študij z lastnim delom omogočati sami, opozarjajo v Študentski organizaciji Slovenije. Študij po njihovem mnenju namreč ne sme biti privilegij, ki bi si ga lahko privoščili le nekateri posamezniki bogatih staršev.
ŠOS je zato začudena nad včerajšnjo izjavo ministra za razvoj Mitje Gasparija o pomenu študentskega dela, s katero deli ugibanja o tem, kako bodo študenti plačevali stroške študija v prihodnje. Gaspari je v svoji izjavi študentsko delo označil za ''napako na trgu dela'', pri tem pa ni omenil, da študentsko delo več kot tretjini študentov omogoča študij, drugim pa daje dragocene prve delovne izkušnje, so sporočili iz ŠOS.
ŠOS se sprašuje, ali je to ''izjava iz svežnja "ukrepov", kot smo jih od nekaterih članov te vlade že imeli priložnost slišati (davek na nestarševstvo, minimalna plača v višini 1000 evrov in podobne "nenavadne" ideje), ter ali je ta izjava usklajena s predsednikom vlade Borutom Pahorjem''.
ŠOS od vlade pričakuje, da bo svoje pomisleke glede vsebin o študentskem življenju argumentirano predstavila na zato predvidenem mestu socialnega dialoga s študenti, kakor je za demokratični proces sicer značilno. V zvezi s tem so na Svetu vlade za študentska vprašanja že govorili, vendar takrat za njihovo pobudo o povečanju števila štipendij marca letos ni bilo razumevanja, pravijo v ŠOS. ''Tudi zato danes govorimo o nezadostni in neustrezni štipendijski politiki, ki se kaže v tem, da štipendije, nujne za možnost študija, prejema le petina vseh študentov,'' še opozarjajo.
KOMENTARJI (126)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.