Slovenija

Še en neustrezen gospodinjski pripomoček

Ljubljana, 20. 10. 1999 20.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Zveza potrošnikov Slovenije je danes predstavila še en neustrezen gospodinjski električni aparat. Gre za palični mešalnik italijanskega izvora, ki ne ustreza sedanjim slovenskim predpisom o standardizaciji, čeprav ima vse potrebne oznake. Naši predpisi so se namreč v zadnjih letih kar precej spremenili, tako da certifikati izpred petih let niso več veljavni.

Ščit, ki pri mešalniku varuje uporabnika pred rezilom, je namreč snemljiv, kar pa je po obstoječih standardih nedopustno.

Dejstvo pa je da je bil aparat označen s potrebnimi oznakami, certifikat je pridobil leta 93, vendar za dobo 5 let. Danes namreč aparat ne ustreza varnostnim standardom.Vsi aparati, ki se prodajajo na morajo namreč ustrezati trenutnim varnostnim standardom.

V prihodnjih letih bo, zaradi poostrenih standardov pri nas število neustreznih izdelkov verjetno še večje kot je sedaj. Hkrati pa bodo isti standardi vzrok temu, da cenenih in neustreznih izdelkov naše trgovine ne bodo več prodajale.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.