Dva tedna je minilo, odkar je na ulice odšla doslej najglasnejša poklicna skupina. Policija je v tem času začela preiskovati, ali je organizator shod izvedel v nasprotju z napovedmi, posamezniki pa tja prinašali nedovoljene predmete in snovi. Zoper organizatorja in več posameznikov zato vodi prekrškovne postopke.
Spomnimo, poklicni gasilci so se tistega dne v uniformah in opremljeni z dimnimi baklami ter drugimi sredstvi zbrali na Trgu republike, nato pa na Gregorčičevi pred vladnim poslopjem sporočili, da imajo čakanja dovolj. "Prišli smo pred vladno palačo, prišli bomo pred Mors, pred parlament, MJU in ja, gospodje, če bo treba, bomo prišli k vsakemu od vas tudi na dom," so napovedali.
Čeprav so se zavezali, da bodo aktivnosti izpeljali brez nedovoljenih pirotehničnih sredstev, so ravno s temi ilustrirali nezadovoljstvo. Predsednik sindikata David Švarc danes pravi, da so pridobili vsa dovoljenja in da so očitki namenjeni preusmerjanju pozornosti stran od borbe za po njihovem podplačanega poklicnega gasilca.
O protestu pa: "Večkrat je bilo celo izrečeno, da so proti ministrici leteli predmeti, bakle ... Več kot jasno je, z vseh posnetkov je bilo videti, da nič ni letelo proti njej. Dejstvo pa je, da je nekajkrat glasno počilo, da je bilo od dimnih bakel dosti zadimljeno, to je pa praktično vse!"
Na vprašanje, ali jim torej ni žal, pa: "Ne, absolutno nam ni žal! Mi smo pač izrazili svoje nezadovoljstvo, jezo nad ravnanji, ki smo jih deležni s strani vlade in Morsa, in prav je, da se nas je slišalo."
Od vlade še vedno pričakujejo povišanje za osem plačnih razredov in vrednotenje s primerljivimi delovnimi mesti, zdravstvenimi reševalci. Če na krovnih pogajanjih ne bodo uslišani, dodatnih protestov ne izključujejo.
KOMENTARJI (336)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.