
V stranki se že pripravljajo na volitve, saj vseskozi sodelujejo v političnem življenju, z mislijo na volivce in na to, kako čim bolje delovati za dobro Slovenije, kar so v zadnjem času še posebej dokazali. Zato v uspeh na volitvah ne dvomijo.
Janša danes ni želel komentirati pobude skupine poslancev o novem ustavnem zakonu v zvezi z izbrisanimi, saj je na svet stranke prišel neposredno iz Madrida, kjer je sodeloval na sestanku Mednarodne demokratske zveze. Povedal je le, da je pričakoval, da bodo vladni poslanci intenzivno pisali zakone, s katerimi zamujajo za vstop v Evropsko unijo. V SDS so predlagali, da je problem izbrisanih mogoče reševati le z zakonom ustavno-pravne narave, kar bi bilo mogoče izvesti dokler niso začeli izdajati odločb tistim, ki zanje sploh niso zaprosili, in dokler ni bil razpisan referendum, je povedal Janša. "Zdaj bi bil preklic referenduma norčevanje iz ustavne procedure demokratičnega odločanja," je bil odločen prvak SDS. Obenem pa po njegovih besedah še nihče ni povedal, kako bo rešen problem retroaktivnih odločb, ki se že izdajajo.
Janša je komentiral tudi delo vlade, ki je v petek napovedala obravnavo evropskih zakonov, kar so poslanci SDS ocenili kot slabo delovanje vlade. "Težko bi rekel, da vlada slabo dela. Vlada nič ne dela. V prvem primeru bi imeli slabe zakone, tako pa nimamo nobenih," je bil kritičen prvak SDS. Prepričan je, da parlament 50 zakonov do 1. maja teoretično ne more sprejeti, še zlasti ker so nekateri med njimi zelo zahtevni. Zato od vlade pričakuje, da bo med zakoni izbrala nekaj najpomembnejših, obenem pa tudi povedala, kdo je odgovoren za zamudo.