Kot poroča časnik Delo, se tožbeni zahtevek, ki ga je obravnavalo Okrožno sodišče v Celju, nanaša na čas konec leta 2008, ko je bila Probanka, ki jo je vodila Ročnikova sestra Romana Pajenk, lastnica delnic Nove KBM, katerih vrednost je zaradi svetovne gospodarske krize začela upadati, zaradi česar bi jih morala v bilancah oslabiti.

A kot navaja Delo, so v banki našli drugačno rešitev. Leta 2008 sta Probanka in družba Klasje sklenili pogodbo o posojilu v višini 3,2 milijona evrov, podjetje pa ga je takoj dalo naprej Ročnikovi družbi Toming Consulting za nakup delnic Nove KBM. Na koncu ni bilo vrnjeno.
Leta 2012 je Klasje zahtevalo vračilo posojila, leta 2013 je bila NKBM podržavljena, pri čemer so bile njene delnice izbrisane, Probanka pa je šla v nadzorovano likvidacijo. Klasje, nekdaj eden večjih proizvajalcev kruha in pekarskih izdelkov pri nas, je leta 2015 končalo v stečaju.
DUTB je v teh postopkih pridobil približno za deset milijonov evrov terjatev in se je lotil reševanja po sodni poti. Leta 2021 je zoper Ročnika in Veršičevo vložil tožbo, na podlagi katere je od njiju terjal 3,9 milijona evrov odškodnine zaradi domnevnega oškodovanja družbe Klasje Celje. Po pripojitvi DUTB k SDH pravne postopke nadaljuje SDH.
Okrožno sodišče v Celju je tožbeni zahtevek zdaj v celoti zavrnilo, SDH pa je Ročniku in Veršičevi dolžan plačati še nekaj več kot 87.000 evrov stroškov postopka. Na sodbo se bo sicer pritožil.
Je pa DUTB pred časom dosegel začasno prepoved prodaje ali obremenitve na nepremičninah in podjetjih v Ročnikovi lasti.
V zadevi Klasje poteka tudi kazenski postopek, še piše Delo.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.