Družbi SCT in Primorje, ki sta izvajali dela v predoru Šentvid, sta v ponedeljek odgovorili na odškodninski zahtevek Darsa za materialno in nematerialno škodo v višini 5.127.746,45 evra in ga označili kot neutemeljenega. "Ugotovili smo, da je odškodninski zahtevek neutemeljen v celoti," so povedali v SCT.
V Darsu so v odzivu poudarili, da je odškodninski zahtevek utemeljen. V prihodnjih dneh bodo zoper SCT in Primorje vložili tožbo. "Prepričani smo, da je odškodninski zahtevek, ki smo ga naslovili na SCT in Primorje, popolnoma utemeljen, zato bomo, glede na to, da odškodnina ni bila plačana, v prihodnjih dneh vložili tožbo za izterjavo odškodnine pri pristojnem sodišču," so sporočili. Dars je odškodninski zahtevek v višini 5.127.746,45 evra na izvajalca del v predoru Šentvid poslal minuli torek, družbi pa sta ga prejeli v sredo. Dars je v njem je navedel, da mora izvajalec odškodnino nakazati v petih dneh, na transakcijski račun Darsa, v nasprotnem primeru bo začel z izterjavo odškodnine po sodni poti.
Ozadje afere
Predor Šentvid so odprli 1. julija, le nekaj ur po odprtju pa so morali del predora v smeri proti Gorenjski zaradi odpadanja protipožarnega ometa zapreti. V noči na 2. julij je promet po predoru znova stekel. Predor je bil nato zaradi sanacije začasno zaprt v noči s 4. na 5. julij oz. s 5. na 6. julij, od 7. do 12. oz. 13. julija in v noči z 21. na 22. julij.
Nato se je v noči na 6. avgust odkrušilo približno dva kvadratna metra protipožarnega ometa, ki je padel na avto z nemško registracijo. Pri tem je prišlo zgolj do materialne škode, cev pa so nemudoma zaprli za promet. Dva dni pozneje sta tako uprava Darsa kot tudi minister za promet Radovan Žerjav ponudila odstop. Premier Janez Janša ponujenega odstopa Žerjava ni sprejel, usoda uprave Darsa pa še ni znana.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.