Aleš Jerala je bil le začasna rešitev, iz vode pa naj bi Elan potegnil Uroš Korže, nekdanji direktor Sklada za razvoj. Korže sicer formalno ne bo direktor podjetja, bo pa s svojimi izkušnjami in znanjem novi Elanovi upravi pomagal pri reševanju.
Operacija prevzema, ki je po informacijah iz Razvojne družbe še vedno negotova, je povezana z iskanjem vodstvene ekipe, ki bi bila neobremenjena s preteklimi Elanovimi dogodivščinami in bi poskrbela, da investicija v Elan ne bi postala metanje denarja skozi okno.
Po temeljitem pregledu položaja v Elanu je jasno, da v podjetju vlada razsulo. Zato bo za reševanje letošnje proizvodnje verjetno treba vložiti več kot načrtovanih 25 milijonov nemških mark.
Reševanje proizvodnje je prvi korak. Vzporedno s tem naj bi se začela reorganizacija, ki mora pripeljati do tega, da bo podjetje sposobno ustvarjati dobiček. Bistvo reorganizacije bo koncentriranje večine proizvodnje v Sloveniji in povečanje učinkovitosti, pri čemer ne bo šlo brez posegov v število zaposlenih. Sedež uprave bo predvidoma v Ljubljani.