Predsedniške volitve 2022 - Kandidati

Sabina Senčar

Ljubljana, 05. 10. 2022 11.32 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

52-letna Sabina Senčar je kandidaturo vložila s 3261 podpisi volivk in volivcev in s podporo stranke Resni.ca.

Več videovsebin
  • Iz SVETA: Podpora Sabini Senčar
    01:41
    Iz SVETA: Podpora Sabini Senčar
  • Iz SVETA: O Sabini Senčar
    03:55
    Iz SVETA: O Sabini Senčar
Sabina Senčar
Sabina Senčar FOTO: Damjan Žibert

Po študiju na ljubljanski medicinski fakulteti se je najprej zaposlila v zdravstvenem domu Domžale, po zaključeni specializaciji iz ginekologije in porodništva pa poklicno pot nadaljevala na ginekološki kliniki v Ljubljani. Od leta 2012 deluje v zasebni ordinaciji. V javnosti se je izpostavljala s kritiko načinov spopadanja z epidemijo covida-19. 

Meni, da mora predsednik oz. predsednica države zastopati interese vsakogar in vseh državljanov Slovenije. "Zavzemati se mora za vrednote, ki morajo biti in so brezčasne. Ne smejo biti odvisne od političnega sistema in politike, v kateri živimo," je poudarila. 

Kot predsednica bi se zavzemala predvsem za dostopno zdravstvo. "Za samega državljana ni tako velikega pomena, ali bo zdravstvo državno ali privatno, za posameznega državljana mora biti v interesu le to, da bo zdrav, da bo prišel do poštene, hitre in strokovne zdravniške oskrbe, do svežega zraka, hrane, do vseh teh stvari, ki omogočajo zdravje. To pa ni le odsotnost bolezni, temveč tudi stanje popolne socialne, ekonomske in duševne blaginje," je utemeljila.

Pomembna se ji zdi tudi skrb za varnost. Kot je dejala, varnost ne pomeni kulture strahu, "zato bomo o vseh postopkih, na katere bomo opozarjali in morda niso vodili v najbolj varne razmere za naše državljane, razpravljali brez sramotenja in korektno v upanju, da se bomo iz tega tudi kaj naučili". Zavzemala se bo tudi za sprejetost vsakega posameznika in njegovih najbližjih. Žaljenje, ustrahovanje, strašenje in grožnje so po njenem mnenju nesprejemljive.

"Predsednik mora biti varovalka za vse in za vsakogar. Lahko se menja zakonodajna oblast, lahko se menjajo položaji izvršilne oblasti in vsi državni organi tako v zdravstvu in sodstvu kot šolstvu. Temeljenje človekove pravice pa morajo ostati iste," je povedala.

Več o njenem programu so lahko preberete tukaj

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.