Slovenija

S čim se vozijo 'najvišji' možje?

Ljubljana, 23. 12. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
Jani Muhič
Komentarji
0

Nova vlada je od stare podedovala avtomobilski vozni park. Premier in ministri se tako večinoma vozijo z avtomobili svojih predhodnikov. A ne vsi. Pred notranjim ministrstvom, ki ga vodi Dragutin Mate, smo namreč te dni opazili najnovejše terensko vozilo znamke BMW. Sicer pa naj bi država prihodnje leto kupila vsaj eno novo luksuzno vozilo.

Terensko vozilo znamke BMV, s katerim se v teh dneh vozi notranji minister Dragutin Mate (Foto: POP TV)
Terensko vozilo znamke BMV, s katerim se v teh dneh vozi notranji minister Dragutin Mate (Foto: POP TV) FOTO: POP TV

Za slovenski vladni vozni park, voznike najpomembnejših mož v državi in njihove varnostnike skrbi posebna enota policije, urad za varnost in zaščito. 24 ur dnevno v najboljših državniških avtomobilih varujejo in prevažajo predsednika države, predsednika vlade in državnega zbora ter tri najpomembnejše ministre - notranjega, obrambnega in zunanjega. Po volitvah za zdaj še niso kupili nobenega novega vozila, se pa novi notranji minister kljub temu prevaža z novim terenskim vozilom znamke BMW. "Trenutno je vozilo, ki smo ga namenili za prevoz gospoda ministra, v okvari, zato je dano nadomestno vozilo, ki se bo uporabljalo, dokler prvotno vozilo ne bo usposobljeno," je dejal Silvo Vrbančič, pomočnik direktorja Urada za varnost in zaščito.

Za vladni vozni park skrbi urad za varnost in zaščito (Foto: POP TV)
Za vladni vozni park skrbi urad za varnost in zaščito (Foto: POP TV) FOTO: POP TV

Tudi obrambni minister se ne vozi z vozili svojega predhodnika. Ker lahko izbira, je izbral BMWja. Predsednika parlamenta in zunanjega ministra tudi vozijo z BMWji, predsednik vlade pa z mercedesom razreda S.

Država naj bi prihodnje leto kupila vsaj eno novo luksuzno vozilo (Foto: POP TV)
Država naj bi prihodnje leto kupila vsaj eno novo luksuzno vozilo (Foto: POP TV) FOTO: POP TV

Za primer ogroženosti ima vodstvo države na voljo tri BMWjeva blindirana vozila. Če Slovenija gosti več predsednikov ali visokih predstavnikov drugih držav - izjema je nekdanji ameriški predsednik Bill Clinton, ki je s seboj pripeljal precej voznega parka, - potem urad limuzine najame.

Nova slovenska vlada se tako očitno s svojim voznim parkom še ne ukvarja. Za razliko od nekaterih podjetij ali podjetnih posameznikov, ima slovenska vlada vozni park star v povprečju od sedem do osem let.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20