Odvetniki Dimitrija Rupla bodo zoper SNS podali kazensko ovadbo in vložili odškodninsko tožbo. Očitki stranke SNS, ki je Rupla zaradi domnevnega jemanja podkupnine kazensko ovadila, so v celoti neutemeljeni in so plod namernega škodovanja Ruplovemu ugledu, ocenjujejo pravni zastopniki v odvetniški družbi Grobelnik in partnerji. Kot so sporočili, bodo zaradi namernega škodovanja časti, ugledu in dobremu imenu Ruplu podali kazensko ovadbo in vložili odškodninsko tožbo.
Navedbe podane kazenske ovadbe, v kateri poslanska skupina SNS nekdanjemu ministru za zunanje zadeve Ruplu očita sum storitve kaznivega dejanja vohunstva in jemanja podkupnine, so časovno, krajevno in vsebinsko v celoti "nekonkretizirane oz. pavšalne ter brez dejanske podlage," menijo v omenjeni odvetniški družbi.
Po njihovih besedah zato že iz kazenske ovadbe same izhaja, da je njen namen izključno nabiranje političnih točk ovaditeljev z javno diskvalifikacijo Rupla, tako da se ga "brez konkretne argumentacije z izkoriščanjem medijev prikazuje kot javno osebnost oz. politika, ki naj bi bil vpleten v podkupovanje in vohunstvo."
Spomnimo, stranka SNS je v četrtek sporočila, da je na okrožno državno tožilstvo v Ljubljani vložila kazensko ovadbo proti Dimitriju Ruplu, Alešu Balutu in Tonetu Kajzerju, ker naj bi kot uslužbenci zunanjega ministrstva dopustili izvoz zemljevida, ki dokazuje, da je bilo ozemlje na levem bregu Mure hrvaško. SNS meni, da so omenjeni prejeli tudi podkupnino. Do izvoza zemljevida naj bi prišlo, potem ko je Hrvaška preko zagrebške družbe Geofoto, ki je lani poleti postala večinski lastnik Geodetskega zavoda Slovenije, prišla do zemljevida, ki ga je leta 1983 izdal ta zavod.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.