Nekdanjega poslanca SDS Pavla Ruparja je "rahlo presenetila" odločitev protikorupcijske komisije, ki je nadaljnje odločanje o zadevi z njegovima neprijavljenima stanovanjema predala državnim tožilcem. S takšno odločitvijo komisija namreč potrjuje, da praktično nima velike teže, je dejal Rupar. Kot je še povedal, se od politike počasi oddaljuje, eno izmed stanovanj pa je zaradi poplačila kredita že prodal.
Nekdanji poslanec sicer ne pričakuje kakršnekoli ovadbe, saj meni, da so stvari jasne in korektne. Na nepoznavanje zakona se ne bo skliceval, "ker se je izkazalo, da ga še kako dobro razumem. Ga pa, tako kot polovica pravne javnosti, tolmačim drugače," je še dejal Rupar. Od t.i. Kosove komisije pa pričakuje enake postopke tudi pri drugih javnih funkcionarjih.
Vendar pa je komisija še poudarila, da "do zdaj ni našla nobenega znaka, ki bi kazal na to, da je prišlo do kakršnekoli neupravičene obogatitve, da torej vsebinskih problemov pri Ruparju ni". Vseeno pa je komisija zaradi opustitve formalne dolžnosti, torej prijave spremembe v premoženjskem stanju, zadevo odstopila državnemu tožilstvu.
Afera v zvezi z neprijavo stanovanj v Ljubljani in Kranju je Ruparja stala položaja poslanca, s katerega je uradno odstopil 13. oktobra lani. Nekaj dni pred tem pa je prišlo do zapleta z njegovo podnajemnico, sodelavko časnika Direkt, nato pa se je še izkazalo, da Kosovi komisiji ni prijavil svojega dejanskega premoženjskega stanja.
Nekdanji poslanec je pred komisijo na oktobrskem zaslišanju vztrajal, da mu stanovanj v Ljubljani in Kranju ni bilo potrebno prijaviti komisiji, ker še ni vpisan kot lastnik v zemljiško knjigo. To stališče pa naj bi mu potrjeval tudi del pravne stroke. Vztrajal je, da ima prav tudi glede odločbe o dohodnini, saj po njegovem 37. člen zakona o preprečevanju korupcije ne definira, katero dohodninsko odločbo mora funkcionar upoštevati.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.