Tožbo zaradi domnevno povzročene nematerialne škode, ki naj bi jo utrpela zaradi dejanja revizijske hišo PricewaterhouseCoopers (PWC), sta Uroš Rotnik in Bojan Brešar vložila pred mesecem dni. Po Rotnikovih pojasnilih se je v javnosti s sklicevanjem na PWC kot visoko strokovno usposobljene, nepristranske in ugledne mednarodne revizijske družbe ustvaril vtis in mnenje, da je bilo v času, ko sta z Brešarjem delala projekt šestega bloka, pri njem storjena vrsta nepravilnosti in da obstaja celo sum storitve kaznivih dejanj. O tožbi zoper Rotnika in Brešarja danes sicer poročata časnika Delo in Finance.
Kot je dejal Rotnik, je bila z izdelanim revizijskim poročilom prizadeta njegova in Brešarjeva osebnostna pravica do dobrega imena ter časti. Po njegovih ocenah je poročilo PWC sestavljeno nestrokovno, malomarno, pristransko in neobjektivno. Navaja tudi, da je poročilo sestavljeno v nasprotju s kodeksom poklicne etike tožene stranke in da revizijska hiša pri izdelavi poročila ni ravnala s poklicno skrbnostjo.
Po Rotnikovih besedah je revizijo naročilo ministrstvo za gospodarstvo, saj je kot takratni direktor Teša odklonil, da bi sodeloval z dobavitelji, ki jih je predlagalo ministrstvo oz. Holding slovenskih elektrarn (HSE).
"Vse informacije PWC so podajali HSE in zdajšnji direktor Teša Simon Tot, mene pa nihče ni nič vprašal. Tudi revizijskega poročila nisem prejel oz. sem ga po določenem času dobil v poštni nabiralnik," je dejal Rotnik.
Po njegovi oceni izdelano revizijsko poročilo vsebuje cel kup neresnic in izmišljotin, še posebej pa izpostavlja gradnjo nove upravne stavbe, za katero naj bi po mnenju revizije izvajalca del imenoval tudi za nadzornika del. Kot je še pojasnil Rotnik, skupaj z Brešarjem zahtevata 300.000 evrov odškodnine.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.