Slovenijo in Slovaško povezujejo neobremenjeni odnosi, državi dobro sodelujeta tako na dvostranski kot na večstranski ravni.

Med drugim v okviru Srednjeevropskega sporazuma o prosti trgovini in Srednjeevropski pobudi, kar je državama pomagalo pri vključevanju v evroatlatske povezave, je na novinarski konferenci ob obisku slovenskega premiera Antona Ropa v Bratislavi dejal slovaški premier Mikulaš Dzurinda.
Kot je dodal, sta z gostom govorila tudi o prihodnjih nalogah, ki obe državi čakajo ob vstopu v Evropsko unijo in zvezo Nato. Rop pa je dejal, da imata državi poleg političnega tudi dobro gospodarsko sodelovanje, za katerega je pomembno, da ga še pospešita.
Po Ropovih besedah sta s slovaškim premierom ugotovila, da imata državi mnoge skupne poglede na nekatera mednarodna vprašanja, tudi glede evropskih tem, v okviru katerih je predsednik slovenske vlade omenil vprašanje evropske ustavne pogodbe in pogovore o novi finančni perspektivi Evrope.
Slovenski premier se je pred tem že sestal s predsednikom slovaškega parlamenta Pavolom Hrušovskym, sprejel pa ga je tudi predsednik države Rudolf Schuster.
Rop bo sicer v soboto nadaljeval neuradni del obiska na Slovaškem. Premier Dzurinda, mu bo, kot je povedal, razkazal Tatre, morda bosta tudi smučala. Rop si bo ogledal še teniški center v Bratislavi.