Slovenija

Rop: LDS mora strniti svoje vrste

Ljubljana, 25. 06. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Na tradicionalnem pikniku LDS je članstvo LDS predsedniku stranke Antonu Ropu izkazalo podporo pri odločitvi za razrešitev Dimitrija Rupla.

Rop je člane LDS pozval, naj igrajo z odprtimi kartami
Rop je člane LDS pozval, naj igrajo z odprtimi kartami FOTO: POP TV

Na pikniku v Zajčji Dobravi se je poleg članov in simpatizerjev stranke zbral celotni vrh liberalne demokracije brez zunanjega ministra Dimitrija Rupla, za katerega je premier Rop državnemu zboru včeraj predlagal naj ga razreši z mesta zunanjega ministra in na to mesto imenuje Iva Vajgla, slovenskega veleposlanika v Nemčiji.

V govoru vsem prisotnim je prvak stranke poudaril, da je potrebno v času pred jesenskimi volitvami čimbolj strniti vrste na lokalnem in državnem nivoju.

Če se bo kdo od njih premislil za izstop iz stranke, mu bo Rop zaželel 'Srečno!'
Če se bo kdo od njih premislil za izstop iz stranke, mu bo Rop zaželel 'Srečno!' FOTO: POP TV

Zdi se je, da se je Anton Rop pravzaprav šele z razrešitvijo Dimitrija Rupla poziciniral kot predsednik stranke in vlade. V svojem nastopu je omenjal predvsem strnitev vrst tako na lokalnem kot na državnem nivoju tudi v vladi in poslanskem klubu. Dimitrija Rupla je omenjal posredno. "Če se kdo od članov LDS premisli, če vidi možnosti za uresničevanje svojih pogledov in prepričanj v drugih strankah ali združenjih, od njega pričakujemo le etično držo, da nam to pove, da se lahko poslovimo s stiskom roke in brez zamer in mu zaželimo srečno!" je za govorniškim odrom povedal Rop.

Bavčarja zanima, kaj se je napletlo v Ruplovi glavi
Bavčarja zanima, kaj se je napletlo v Ruplovi glavi FOTO: POP TV

Piknika se je udeležil tudi Igor Bavčar, ki je v liberalno demokracijo prišel kot demokrat skupaj z Ruplom. Bavčar je podprl Ropa. "Jasno je, da podpiram vlado, predsednika stranke in predsednika vlade." In kaj Bavčar meni o Dimitriju Ruplu? "Čakam, da ga srečam in da mi malo razloži to, česar ne razumem," je z nasmehom povedal Bavčar.

Trditev, da je Jelko Kacin po odhodu Rupla poleg Igorja Bavčarja ostal edini demokrat, je Kacin zanikal. "To ni res. Tudi Dušana Kebra boste našli, pa še koga, brez skrbi," je zagotovil Kacin. "Mislim, da bo Dimitrij ostal moj prijatelj. Imam ga rad, veliko je prispeval k tej državi, njegovo mesto bo v zgodovini neizbrisano, ampak mislim, da se je sedaj sam odločil za drugačno politično opcijo," je povedal minister za zdravje Dušan Keber.

Potočnikova je dogajanje z Ruplom primerjala z burno zakonsko zvezo
Potočnikova je dogajanje z Ruplom primerjala z burno zakonsko zvezo FOTO: POP TV

Znotraj vrha liberalne demokracije praktično ni bilo mogoče najti niti kančka dvoma ali glasu proti zamenjavi Rupla. "To je tako kot v zakonu. Če se v zakonu preveč varajo, se običajno slabo konča. To se je tudi zgodilo," je razložila nekdanja županja Vika Potočnik. "Dimitrij Rupel se je sam razrešil, tako da tukaj ni kakšne velike dileme," je bil kratek Anton Anderlič. "Dramatizirati zamenjavo ministra je povsem nepotrebno," je na hitro zaključil tudi podpredsednik stranke LDS Slavko Gaber.

Poslanec LDS Jaša Zlobec je prepričan, da zadeva z Ruplom ne bo škodovala stranki. "Mislim, da bo ravno obratno, saj to cincanje predolgo trajalo. Zdi se mi, da je premier Rop izbral kar primeren trenutek in potegnil črto."

Mi se imamo radi, radi, radi, radi... (Foto: POPTV)
Mi se imamo radi, radi, radi, radi... (Foto: POPTV) FOTO: POP TV
Jaka Avšič je Ropovo potezo označil za dobro in nujno
Jaka Avšič je Ropovo potezo označil za dobro in nujno FOTO: POP TV

Poslanska skupina obljublja lojalnost predsedniku stranke in podporo njegovi odločitvi. "Tudi današnji vtisi med članstvom LDS kažejo na to, da je prišlo do nekega olajšanja, da se je predsednik odločil za tak korak, ki smo ga pričakovali, in za katerega mislim, da je bil nujen," je povedal poslanec LDS Jaka Avšič.

"Predvsem ne odobravam njegovega svinjanja po stranki potem, ko je v stranki deset let užival ugled zunanjega ministra, zdaj pa ga primerja s prejšnjim režimom. To je nesprejemljivo," je bil razburjen poslanec Roman Jakič.

Vzdušje tako v vrhu stranke kot tudi med članstvom ne dopušča nobenega dvoma o naravi političnega spopadanja na letošnjih volitvah, ki bo radikalen in brezkompromisen.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10