Prvi mož Onkološkega inštituta Ljubljana (OI) Aljoša Rojec je članom sveta OI predstavil, kako namerava rešiti poslovne, kadrovske in komunikacijske težave, s katerimi se sooča najpomembnejša slovenska ustanova s področja onkologije. Člani sveta so pisno gradivo o sanacijskem programu zavoda, ki ga je Rojec pripravil ob svetovanju treh zunanjih strokovnjakov, ki jih je imenovala ministrica za zdravje Zofija Mazej Kukovič potrdili. Rojec je za svetovalce pri pripravi sanacijskega načrta dobil tri strokovnjake s področja poslovodenja in zdravstva.
Sanacijski načrt
Sanacijski načrt je razdeljen na dva dela. V prvem delu je analizirano poslovanje v letih 2005 do 2007 in pripravljen celovit pregled finančnega stanja in celotnega poslovanja. V analiziranem obdobju so se povečali predvsem stroški zdravil, storitev, odpravljanje legionele, vzdrževanje nove stavbe, nadur, dežurstev, čiščenja in varovanja. V drugem delu pa sanacijski načrt obravnava ukrepe za rešitev. Ti zajemajo izvajanje zdravstvenega programa, nadgradnjo organizacije dela, kadrovske rešitve in prostorske rešitve.
Načrt vključuje rešitve zaposlenih in poglede zunanjih sodelavcev, ki so prepričani, da je program realen.
Člani sveta zahtevali rešitve
Člani sveta, predvsem predstavniki zaposlenih in nevladnih organizacij, so na novembrski seji sveta zavoda, na kateri je Rojec dobil še zadnjo možnost, da popravi "slab vtis" prvega pol leta vodenja OI, od njega zahtevali konkretne odgovore in številke, kako se bo lotil nakopičenih težav.
Ob šestih milijonih evrov minusa, preobremenjenem osebju, skrhanih odnosih in potrebi po vedno novih zdravilih namreč niso bili zadovoljni z Rojčevo novembrsko predstavitvijo sanacijskega okvira zavoda, ki je bil po njihovem mnenju bolj seznam želja kot resničen načrt ukrepov.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.