Delež prebivalcev s tujim državljanstvom je bil 2,5 odstotka, kar je za desetinko odstotka več kot sredi lanskega leta.
Demografinja Milivoja Šircelj je predstavila ugotovitve raziskave o rodnosti v Sloveniji v zadnjih 100 letih. Podatki kažejo, da so bile generacije, rojene v letih od 1926 do 1930, zadnje, ki so rodile dovolj otrok za obnavljanje generacije.
Šircljeva je na podlagi zbranih podatkov o rodnosti generacij, rojenih v letih od 1873 do 1961, potrdila trend padanja rodnosti v 20. stoletju.
Najnižja rodnost ob obali, v Ljubljani, Zasavju in Mariboru
Trenutno je najnižja rodnost ob obali, v Ljubljani, Zasavju in Mariboru, kjer ženske povprečno rodijo od 1,6 do 1,7 otroka. Najvišja pa je rodnost v Škofji Loki, kjer ženske povprečno rodijo 2,2 otroka. Škofja Loka se od Maribora in Ljubljane razlikuje predvsem po tem, da ima znatno manj žensk samo enega otroka in znatno več tri ali štiri otroke, je pojasnila Šircljeva. Opozorila pa je še na dejstvo, da je v Ljubljani vedno več žensk, ki ne rodijo niti enega otroka.
Podatki o rodnosti za Evropsko unijo kažejo, da je ta najvišja na Irskem, sledita Francija in Finska. Slovenija je na dnu lestvice. Največ izvenzakonskih otrok imajo na Švedskem (55,4 odstotka), v Sloveniji pa se izven zakona rodi več kot 40 odstotkov otrok, kar Slovenijo uvršča v vrh lestvice, so povedali na statističnem uradu.