Vili Rezman ne bo izstopil iz poslanske skupine Desus, niti ne bo vrnil mandata v državnem zboru. Kot je povedal, se je pogovarjal s člani stranke upokojencev, pa tudi z vrhom koalicije in vsi so ga podprli pri njegovi odločitvi. Kot je ob tem dejal vodja poslanske skupine Desus Franc Žnidaršič, je Rezman najbolj delaven poslanec njihove poslanske skupine. "Če se bo sankcioniralo dobro delo, potem grozi izgon iz stranke tudi meni," je še dodal.
Rezman je spet predsedniku stranke Desus Karlu Erjavcu očital, da je pri izboru kandidata za novega ministra za lokalno samoupravo skupaj z ožjim vodstvom stranke delal po svoje, kar pa Erjavec odločno zanika. "Vse je bilo narejeno v skladu s statutom stranke," zagotavlja Erjavec. Poudaril je, da Rezmana ne sicer želijo izključiti. "Gre za to, da bom predlagal svetu stranke in izvršnemu odboru, da se mu odreče gostoljubje, ker očitno v petih letih ni bil sposoben niti vstopiti v DeSUS, niti ni pripravljen delati v skladu s stališči stranke. Celo več, javno komentira stališča, s katerimi se ne strinja, in tako škoduje ugledu stranke. Nenazadnje smo lahko v zadnjem času stalno prebirali o razkolu v DeSUS, ta razkol pa povzroča nekdo, ki sploh ni član stranke," je pojasnil Erjavec. Izvršni odbor in svet stranke bosta sicer o predlogu Erjavca razpravljala v sredo.
Rezman je že v preteklih dneh dejal, da je bil proces izbire kandidata nedemokratičen, danes pa opozoril še na datume, ki naj bi po njegovo dokazovali, da je bi Henrik Gjerkeš izbran vnaprej. Kot poudarja Rezman, je premier Borut Pahor za Gjerkeša kot kandidata za ministra izvedel 13. oktobra, medtem ko naj bi izvršni organ stranke Desus o kandidatu odločal šele šest dni pozneje.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.