
Projekt Reševalec na motorju so lani začeli uvajati na ministrstvu za zdravje, program pa financira zdravstvena zavarovalnica. Tri milijone tolarjev so za motor in opremo za koprske reševalce prispevale tri obalne občine, od tega Mestna občina Koper dva milijona tolarjev, občini Izola in Piran pa po en milijon tolarjev. Projekt naj bi na Obali potekal do septembra, če bo potrebno, pa tudi dlje, je povedal Mezek.
"Z uvedbo reševalcev na motorju smo želeli skrajšati odzivni čas medicinske pomoči ter povečati njeno učinkovitost," je povedal Mezek. Reševalci zdaj v povprečju porabijo od deset do 12 minut, da pridejo do ponesrečencev, z motorjem pa naj bi bili pri njih v štirih ali petih minutah, je prepričan direktor ZD Koper. Drugi razlog za uvedbo reševalcev z motorjem pa so po njegovih besedah ozke primorske ulice in prometna gneča na cesti.
Koprski reševalci na motorju so morali po Mezkovih besedah pred začetkom dela opraviti še posebna izobraževanja in šolo varne vožnje. Z delom na terenu so začeli v ponedeljek, Mezek pa še ni vedel, ali so že sodelovali pri kakšni reševalni akciji.