Pavlič je, kot navajajo sindikati, v sredo na TV Slovenija dejal, da se je odločil odstopiti z vseh funkcij, ki so mu bile zaupane s strani zaposlenih. K temu je pozval tudi sindikalista in nadzornika Silva Berdajsa, s katerim sta sicer v sporu.
Sindikati strojevodij, železniškega transporta, železniškega prometa, vzdrževalcev železniških voznih sredstev, vozovnih preglednikov in vzdrževalcev lokomotiv Moste ugotavljajo, da Pavlič ni odstopil z mesta predsednika sindikata železničarjev, saj je v evidenci Ajpesa še zmeraj vpisan kot njegov zakoniti zastopnik, v zvezi z odstopom pa tudi ni bila podana nobena pisna izjava. Prav tako ni odstopil s funkcije predsednika Zveze delavskih sindikatov Solidarnost in tudi ne kot profesionalni sindikalni zaupnik.
To po mnenju sindikatov priča o tem, da je Pavlič s svojo izjavo zgolj zavajal in da v resnici ni imel namena dejansko odstopiti z omenjenih funkcij. "Če stoji za svojimi besedami, ga pozivamo, da z omenjenih funkcij tudi dejansko odstopi in da v bodoče ne zavaja javnosti oz. zaposlenih na Slovenskih železnicah." so še zapisali reprezentativni sindikati na SŽ.
Pavliča, sicer dolgoletnega delavskega direktorja SŽ, je svet delavcev v začetku letošnjega marca razrešil s tega položaja. Povod za njegovo razrešitev naj bi bil spor z Berdajsom, in sicer zaradi preiskave o sumu korupcije na SŽ. Lani se je namreč na podlagi anonimne prijave v družbi SŽ-Potniški promet začela policijska preiskava, kriminalisti naj bi iskali dokaze o sumih jemanja podkupnin v zameno za napredovanja znotraj družbe.
Berdajs je takrat povedal le, da je Pavlič izgubil zaupanje. Pavlič pa je nekaj dni kasneje sporočil, da bo odslej vodil Sindikat železničarjev Slovenije, s čimer ne izpolnjuje več pogojev za opravljanje funkcije delavskega direktorja.
KOMENTARJI (57)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.