Do 5. junija naj bi poleg rednih vzdrževalnih del in zamenjave goriva vpeljali tudi 20 novosti, s katerimi bodo okrepili raven varnosti in stabilnosti obratovanja nuklearke. Večje posege bodo opravili na glavnem generatorju, v bazen za izrabljeno gorivo bodo vložili dodatne hladilne naprave, prav tako pa bodo delno obnovili in posodobili skladiščne zmogljivosti za izrabljeno gorivo. Skupna vrednost letošnjih remontnih del v Nuklearni elektrarni Krško (NEK) po ocenah znaša deset milijonov dolarjev.

Kot je pred remontom pojasnil direktor NEK Stane Rožman, bodo odslej več t.i. nadstandardnih posegov opravili kar med obratovalnim ciklom, ki naj bi ga čez dve leti podaljšali s sedanjih 12 na 18 mesecev. S tem bodo po predlanski zamenjavi obeh uparjalnikov še povečali razpoložljivost objekta.
V NEK, ki je komercialno začela obratovati v začetku leta 1983, so lani proizvedli nekaj več kot pet milijard kilovatnih ur električne energije, kar je približno štiri desetine celotne slovenske proizvodnje električne energije. Statusna in lastniška razmerja v NEK med Slovenijo in Hrvaško pa naj bi se dokončno uredila z ratifikacijo meddržavne pogodbe o NEK. Ta med drugim predvideva, da bi obema državama pripadel 50-odstotni lastniški delež, Hrvaška pa naj bi s 1. julijem po štirih letih znova začela prevzemati polovico električne energije iz Krškega.