V državnem zboru zavračajo očitke, da je bil javni razpis za nakup računalnikov napisan tako, da ustreza le enemu modelu računalnika. Kot pravijo, so se prijavili trije ponudniki, komisija za izvedbo javnega naročila pa je med njimi izbrala najugodnejšega, tako da je DZ izbrani tip računalnika dobil po ugodni in konkurenčni ceni ter primerni namenu uporabe.
V DZ vztrajajo, da pri nakupu računalnikov ne gre za zapravljivost uradnikov DZ, o tem pa po njihovo priča tudi dejstvo, da je agencija za javno naročanje v enem od sklopov razpisala 344 primerljivih lahkih prenosnih računalnikov, kar pomeni, da imajo enake potrebe tudi drugi državni organi.
V parlamentu tudi zanikajo navedbe, da je povprečna vrednost primerljivih računalnikov na razpisu agencije za javno naročanje 700 evrov, in pravijo, da se pogodbene cene gibljejo v razponu od 924 do 1043 evrov. Če k tej ceni dodamo še ceno za UMTS modem, ki omogoča večjo mobilnost in za eno leto daljšo garancijo, je cena računalnika DZ povsem primerljiva, tako da nikakor ne drži trditev, da je DZ zapravil 80.000 evrov več, ko bi bilo potrebno, so zapisali na spletni strani DZ.
Virant: V prihodnje bomo morali biti bolj pazljivi pri nakupih
Že v torek je nakup za medije komentiral tudi predsednik DZ Gregor Virant, ki je dejal, da bodo morali biti v prihodnje bolj pazljivi pri gospodarnosti nakupov, torej da bodo vsak nakup zelo dobro pregledali, preden bodo šli v javni razpis. Strinja se namreč, da bi lahko kupili prenosne računalnike, ki bi bili malce nižje kakovosti in za 20 ali 30 odstotkov cenejši, pa bi bili še vedno primerno orodje za poslance in zaposlene.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.