Odbor je podprl amandma vlade, s katerim je pristojnost za uresničevanje posameznih delov sporazuma razširjena na vsa resorna ministrstva in na visokega predstavnika vlade za nasledstvena vprašanja, do sedaj pa je bilo pristojno samop zunanje ministrstvo.
Predsednik OZP Jelko Kacin je pojasnil da, so člani OZP podprli dopolnjeno besedilo zakona o ratifikaciji nasledstvenega sporazuma, ker se zavedajo kako pomembno je, da se v sporazum vključijo vsi neposredno odgovorni in pristojni.
OZP se je seznanil tudi s podatki o velikosti sredstev, ki naj bi bila domnevno še na voljo, ter o razlikah med številkami, ki so navedene v prilogah sporazuma, in dosedaj znanim stanjem. O konkretnih številkah Kacin ni hotel govoriti, saj morajo biti, kot je opozoril, najprej usklajene med naslednicami.

Kot je znano, naj bi bilo v skladu z nasledstvenim sporazumom sredstev pri mešanih bankah v tujini za 645 milijonov dolarjev, a se je kasneje izkazalo, da naj bi jih bilo po nekaterih podatkih le še za 56 milijonov. Prejšnji petek pa se je brez dogovora končal četrti krog pogovorov pod pokroviteljstvom Banke za mednarodne poravnave (BIS) v Baslu, na katerem so naslednice skušale doseči dogovor o vprašanju prevzema garancij za stare devizne hranilne vloge varčevalcev.
Pogajalci so v Baslu 28. maja potrdili, da je obseg nerazrešenega prenosa garancij za devizne vloge na posamezne države v glavnem končan in da se pogajanja nanašajo le na ostanek še neprevzetih obveznosti. Po izračunih BIS gre pri tem za približno dvajsetino prvotnega zneska hranilnih vlog. Po neuradnih podatkih naj bi bilo sicer konec leta 1990 vseh deviznih depozitov v SFRJ za slabih 11 milijard dolarjev, od tega v Sloveniji 1,2 milijarde.
OZP je sicer ratifikacijo nasledstvenega sporazuma podprl 5. septembra lani.