V ljubljanski stanovanjski soseski Celovški dvori, katere investitor je gradbeno podjetje Vegrad, danes in v sredo poteka ponovni tehnični pregled, so povedali na ljubljanski upravni enoti. Če bodo ugotovili, da so nepravilnosti odpravljene, bodo izdali uporabno dovoljenje.
Predstavniki podizvajalcev del pri projektu Mestne občine Ljubljana (MOL), ki je s svojim stanovanjskim skladom in republiškim stanovanjskim skladom v soseski kupila 419 od skupno 833 stanovanj, in Nove Ljubljanske banke (NLB), ki je zagotovila večji del posojil, so se v zadnjih treh tednih uspeli dogovoriti glede dokončanja projekta.
"Za MOL je nujno, da se čim prej pridobi uporabno dovoljenje, da bi se lahko družine začele vseljevati do začetka šolskega leta. Zato smo pohiteli in v ponedeljek zvečer zaključili dela, ki so pogoj za tehnični pregled," je povedal predsednik Združenja izvajalcev zaključnih del v gradbeništvu v okviru Gospodarske zbornice Slovenije Mirko Požar. Ocenil je, da bi lahko stanovalci začeli stanovanja prevzemati že konec avgusta.
Ljubljanski župan Zoran Janković pa je izrazil upanje, da bo občina lahko konec meseca prevzela stanovanja. "V soboto sem bil na gradbišču in opravljajo se čisto zaključna dela. In tudi delajo vsi tisti, ki so bili takrat na sestanku v tej sobi, postavili so rolete in jaz si želim dobrih novic ta mesec," je dejal.
Vseh del sicer še niso opravili, na primer namestitve žaluzij in določeno strojno inštalacijo, tako da bodo ta dela izvedli predvidoma do konca septembra.
Pomoč občine Vegradovim delavcem
Odbor za pomoč občankam in občanom Mestne občine Velenje poleg sodelavcev občine sestavljajo tudi predstavniki Centra za socialno delo, Zdravstvenega doma Velenje, Rdečega križa, Karitasa, Društva humoristov, Aktiva delovnih invalidov Premogovnika Velenje, Društva prijateljev mladine, Društva za boj proti raku, Društva Šaleških likovnikov in Festivala Velenje.
Seznanili so se z razdeljevanjem paketov prehrane in pralnega praška, vsak dan med 15. in 18. uro na Rdečem križu, delavci pa lahko v velenjski javni kuhinji dobijo tudi topel obrok. Dnevno naj bi jih po topel obrok prihajalo okoli 180. Delavci lahko na občino naslovijo tudi vlogo za enkratno denarno pomoč, še vedno pa na občini zbirajo podatke o šoloobveznih otrocih iz družin Vegradovih delavcev. S potrebščinami v vrednosti 50 evrov jim bodo pomagali ob začetku šolskega leta.
Ob torkih med 14. in 16. uro, vsako prvo in tretjo sredo v mesecu od 12. do 14. ure, vsako drugo in četrto sredo v mesecu od 15. do 17. ure in vsak četrtek od 8. do 10. ure pa lahko nekdanji Vegradovi delavci v prostorih mestne občine pridejo po brezplačno pravno pomoč, na katero se lahko prijavijo po telefonski številki 03/896 16 20. V zadnjih dveh mesecih je to možnost izkoristilo že več kot 60 delavcev Vegrada, dodajajo na mestni občini.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.