
"Borimo se zoper ameriški poseg v Iraku, ki ga je izsilila globalizirana politika in požrešnost po nafti," je v nagovoru zbranim dejal predsednik pobude Vlado Šav. Poudaril je, da nasprotujejo izsiljenemu vojaškemu posegu s strani države, ki se ima za kreatorko svetovne demokracije in ob tem prebral pismo podpore poslanca v državnem zboru Avrelija Jurija. Aplavz pa je požela Šavova izjava o bojkotiranju "mesarske mašinerije".
Po mnenju članov Družbene pobude Obale koprske lokalne oblasti "ne zmorejo ponosne distance do tega dela vojaškega stroja, ki se bo kmalu umazal z nedolžno krvjo". Prav tako se "dolarjev iz vojaškega proračuna ZDA veselijo gostinci in trgovci. Občani pa z gliserjem Prince of Venice navdušeno razkazujejo otrokom ogromno plovečo mašino za ubijanje".
Med protestniki so bili večinoma dijaki in upokojenci, ki so med hojo po koprskih ulicah vzklikali geslo "hočemo mir!". S transparenti so želeli javnost opozoriti na ameriško letalonosilko, ki je zasidrana v koprskem zalivu (Truman je plavajoča bomba!) in nasprotovanje vstopu Slovenije v zvezo Nato (Nato: premožne čete ZDA, Bush govori, zemljo mrazi). S transparenti v angleškem jeziku pa so poskušali s svojim nestrinjanjem seznaniti tudi ameriške vojake (Make love not war, Yankees stay home).
Protestniki so svoje nestrinjanje simbolično pokazali tudi s prepevanjem pesmi Johna Lennona Give peace a chance. In kot je dejal eden od njih "uničevanje žive sile ne sme biti turistična atrakcija".