Na Kongresnem trgu v Ljubljani bo zvečer koncert skupine Šank rock, predstavila pa se bo tudi zmagovalka glasbenega natečaja v okviru omenjene kampanje Metka Demšar s pesmijo Preživela bom.
V Sloveniji je približno 140.000 mladih žensk v starosti med 15 in 25 let. Stopnja brezposelnosti v tej družbeni skupini je približno 19-odstotna in je za 4,2 odstotka višja kot pri moških. Z analizo 150 klicev na SOS telefon za ženske in otroke - žrtve nasilja so ugotovili, da ravno ženske v tej starostni skupini kličejo največ. Polovica med njimi jih nasilje doživlja vsak dan, najpogosteje psihično, pa tudi fizično in spolno nasilje. Najpogosteje je nasilna oseba oče ali (trenutni ali bivši) partner. Po podatkih, ki so jih pridobile nevladne organizacije, noseče ženske poročajo o 50-odstotnem povečanju nasilja nad njimi po tem, ko zanosijo. Nevladne organizacije opozarjajo, da nasilje v družini prizadene tudi otroke. V 90 odstotkih primerov otroci spremljajo nasilje v istem ali sosednjem prostoru. V 75 odstotkih so priče napadu na mater.
Po statističnih podatkih iz držav Evropske unije je bila v EU ena od petih žensk vsaj enkrat v življenju žrtev različnih oblik nasilja s strani svojega partnerja. Ena od dveh umorjenih žensk je bila žrtev svojega partnerja, 25 odstotkov vseh prijavljenih kaznivih dejanj pa je dejanj, ki jih lahko povežejo z nasiljem v družini. Vsako leto mora svoj dom zapustiti več tisoč žensk in otrok, ker so bili žrtve nasilja v družini.
16 dni akcij proti nasilju nad ženskami je del svetovne kampanje za človekove pravice žensk. Prva kampanja je bila leta 1991, v Sloveniji smo se prvič pridružili leta 1994, leta 1997 pa so v njej sodelovale ženske nevladne organizacije v več kot 120 državah. 25. november je bil razglašen za mednarodni dan boja proti nasilju nad ženskami na prvi feministični konferenci Latinske Amerike in Karibov v Bogoti leta 1981 v spomin na sestri Mirabel, ki sta bili brutalno umorjeni v času Trujillove diktature v Dominikanski republiki leta 1960.