Slovenija

Propad študentskih dejavnosti?

Ljubljana, 20. 06. 2006 14.43 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Študentje so prepričani, da bodo spremembe prinesle propad številnih študentskih organizacij, klubov in društev.

V SDS kažejo s prstom na zlorabe in bogatenje študentskih servisov
V SDS kažejo s prstom na zlorabe in bogatenje študentskih servisov FOTO: POP TV

Študenti so se burno odzvali na predlagane spremembe zakona o zaposlovanju v primeru brezposelnosti, o katerem naj bi jutri razpravljali v državnem zboru.

Po njihovem mnenju bi spremembe pomenile propad številnih študentskih organizacij, klubov in društev, ki so danes odvisni od koncesijskega denarja za študentsko delo.

Če bo zakon sprejet, bodo študentski servisi dobili kar tretjino denarja manj kot doslej.

SDS: Preprečevanje neupravičenega bogatenja

V poslanski skupini Slovenske demokratske stranke so nad "zavajajočimi informacijami" študentskih organizacij začudeni. Poslanec SDS Ivan Grill je na današnji novinarski konferenci izrazil prepričanje, da bo novela zakona zagotavljala sredstva za štipendije, preprečila pa naj bi neupravičeno bogatenje študentskih servisov in posameznikov.

Zlorabe lahko že danes preprečujejo in nadzorujejo številni državni organi. Ljubljanska študentska organizacija

Vse zlorabe, ki so se dogajale, bodo zdaj zmanjšane na minimum, je prepričan Grill. Cilj zakona je preprečiti bogatenje študentskih servisov in posameznikov. S sredstvi so ravnali netransparentno, je dejal Grill. Omenil je Študentski servis Maribor. "Če so lahko šli v nakup Julijane, so to velike številke," je povedal.

V ljubljanski študentski organizaciji so prepričani, da predlagane spremembe nimajo za cilj preprečevanje zlorab. "Te zlorabe lahko že danes preprečujejo in nadzorujejo številni državni organi," poudarjajo.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (8)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

mjemjaw@yahoo.co.uk
15. 07. 2006 03.03
Dokler lahko en študentski servis kupuje večinske deleže v velikih slovenskih podjetjih in dokler se večina denarja študentskih organizacij prelije (dobesedno) v raznorazne pijanke, študentske žure (ki so zgolj in samo to) in izlete za luksuz (kot so smučarija v Franciji), kjer se spet le pije je s to ureditivjo nekaj narobe. Podpiram novi zakon, študenti pa se moraj zavedati, da so študentska leta tudi leta učenja in ne le popivanja in iskanja zabav.
jaka37
15. 07. 2006 00.13
Bil je že skrajni čas, da se naredi nekaj takega.
eho
14. 07. 2006 23.10
"Vlada nas, STUDENTE, samo zavaja, pri NAS v studentski organizaciji se pa tako trudimo, da bi izboljsali polozaj studentov, da bi bili nasi vrstiniki zadovoljni, da bi jim postregli z cim vec dodatnimi aktivnostmi, da vi tudi studentje iz revnejsih slojev lahko studirali. Za ta prizadevanja si odtrgamo prepotrebne ure ucenja, hkrati pa niti malo ne mslimo nase, da bi karkoli zasluzili, kaj sele da bi si kaj nezakonitega prisvojili..." A ze kdo slisal za take in podobne pravljice? Vsak student ki ze ima svoje mnenje o studentski organizaciji in hkrati ni pri koritu, si nadvse zeli, da se tukaj nekaj naredi. Sploh pa, to bodo nekoc vodilni ljudje v drzavi, tukaj se jim kot na pladnu ponujajo "majhne goljufije", navada pa je zelezna srajca.... ABSOLVENT
deyann
14. 07. 2006 22.48
Zadnji čas je da se nekaj spremeni pri teh študentskih servisih. Meni do sedaj niso posredovali še nobenega dela, zaslužili pa so že veliko od mene. Poleg tega pa je treba bolj kaznovati in nadzirati tiste ki zlorabljajo študentske napotnice. Po mojem mnenju bi moralo biti študentsko delo v pristojnosti zavoda za zaposlovanje. Da se nebi dogajalo tako da je nekdo prijavljen na zavodu, po drugi strani pa dela preko študenta.
nacem
14. 07. 2006 22.35
MOČNO SE STRINJAM Z NOVIM PREDLOGOM FINANCIRANJA ŠTUDENTSKEGA DELA, SAJ JE PA JA OČITNO, DA ŠTUDENTSKI SERVIS PREVEČ DOBRO ŽIVIJO NA RAČUN ŠTUDENTOV, PA ŠE TO JE VPRAŠANJE KOLIKO NAPOTNIC JE FIKTIVNIH IN SE PLAČUJE VSE DRUGO SAMO ŠTUDENTSKO DELO NE.
tvojdaniel@hotmail.com
20. 06. 2006 23.06
Daj, daj Lobnik. Vsi, ki smo kdaj vsaj malo bili v "organizacijskem ozadju" študentskih klubov: gre se samo za cuzanje denarja za pijanke, koncertne pijanke in financiranje blodenj določenih vseživljenjskih "umetnikov, ki jih nihče ne razume" na Metelkovi. Tebe, Lobnik, pa očitno boli izguba denarja za lastno rit.
stajler
20. 06. 2006 19.52
se bodo vsaj razredčili študentski klubi, ki ne delajo nič drugega, kot študentom kradejo denar.
Miha Lobnik
20. 06. 2006 17.39
Zakaj ministrstvo uporablja podatke iz leta 2004 ko paso študetni in dijaki leta 2005 zaslužili malo več kot 60 miljard tolarjev? (ZAVAJANJE št. 1) Tako so imele vse študentske organizacije v Sloveniji v letu 2005 le nekaj več kot 3 miljarde SIT sredstev. Če je državi v interesu preprečevati zlorabe servisov zakaj tega ne stori, saj ima za to vse možnosti? (ZAVAJANJE št.2) " Preprečilo se bo bogatenje servisov" - Zakaj je treba ob tem finančno zatreti študentske organizacije? ODGOVORI: Vlada se s študenti, ki so zahtevali dosledno uresničevanje bolonsjkih reform kar pomeni, dosledno izboljševanje razmer v visokem šolstvu ni USPELA izpogajati, sedaj pa jim jemlje sredstva za delovanje. Vlada torej ne upošteva zakonov RS po katerih je Študentska organizacija Slovenije, partner s katerim mora v skupnem dogovoru odločati o študentskih vprašanjih. Študentske organizacije je potepatala s tem, ko je v parlamentu zrežirala zakon, ki jih bo de facto odpravil. Za to vlado je vodenje države očitno nadaljevanje "vojne" z drugimi sredstvi.