S plenicami za enkratno uporabo ima velenjska pediatrinja dr. med. Margareta Seher Zupančič v glavnem slabe izkušnje, saj opaža, da imajo otroci, katere starši previjajo v plenice za enkratno uporabo, dosti več težav s kožo pod plenicami kot otroci, ki so poviti v navadne bombažne pleničke. Tovrstne zdravstvene težave so po njenem mnenju povezane tudi s snovmi, ki so sestavina industrijske proizvodnje plenic. Po mnenju zdravnice je potrebno upoštevati posebnosti otroškega razvoja.
Poleg raznih dodatkov je vprašljiv tudi toplotni učinek kot posledica premajhne prepustnosti plenic. Domneva se, da je ena možnih posledic pregrevanja testisov tudi naraščanje sterilnosti pri moških, kar se opaža v zadnjih letih v razvitih državah sveta.
V vseh večjih slovenskih medijih so danes izšli oglasi podjetja Linostar, da so njihove plenice varne in neškodljive za varnost otrok. V njej proizvajalec zagotavlja, da so vsebnosti strupenega TBT-ja, ki so ga ugotovili v laboratoriju mariborskega zavoda za zdravstveno varstvo, mnogo manjše kot jih dovoljuje svetovna zdravstvena organizacija.
Predstavnik italijanskega Linostarja je naročil dodatne analize v tujini, medtem ko so iz nemškega Hartmanna, ki proizvaja plenice Fixies sporočili, da so njihove analize pokazale neoporečnost njihovih plenic. Sicer pa se zavzemajo za popolno prepoved uporabe strupenega TBT-ja.