LDS vidi interpelacijo zoper notranjo ministrico Katarino Kresal, ki prihaja iz njihovih vrst, kot nepopolno in neustrezno. "Ta dokument niti ne zasluži naziva interpelacije,“ je dejal Jožef Školč. Pravi, da se interpelacija sklicuje na nekaj, kar je bilo v časopisih ali na internetu, za trditve pa ni bilo predloženih nobenih dokazov. Ravno zato po njegovem mnenju razprava v parlamentu ustreza opoziciji, saj ni treba ničesar dokazati. "Ta interpelacija je toliko interpelacija, kot so brezplačniki lahko mediji. Metoda je zelo podobna metodi dela brezplačnikov,“ je dejal.
Po njegovem mnenju bi bilo dobro, da bi predsednik DZ Pavel Gantar tako interpelacijo zavrnil kot nepopolno in neustrezno za obravnavo. Interpelacija je po Školčevih besedah nek pomemben instrument v parlamentarni proceduri in pomemben instrument ugotavljanja politične odgovornosti, zato je treba k njemu pristopiti z največjo resnostjo. Če tak dokument, ki so ga v torek vložili vsi opozicijski poslanci, ne ustreza v vseh elementih temu, kar interpelacija mora biti, to na koncu pomeni neke vrste erozijo dela v parlamentu, je poudaril Školč.
Obregnil se je tudi ob t. i. LDS hobotnico, ki jo je opozicija predstavila skupaj z interpelacijo, da bi pokazala, da v primeru Baričevič obstaja mnogo povezav s člani LDS. "Ustvarjanje mrež ne vodi nikamor,“ je dejal Školč.
Pravi, da sta bila v včerajšnji mreži izpuščena dva ministra prejšnje vlade. "Minister za kmetijstvo Iztok Jarc, ki je bil nadrejen veterini, in Radovan Žerjav, ki je imel člane svoje stranke na visokih položajih,“ je dejal Školč in dodal, da je oba ministra postavil Janez Janša. Ta, kot pravi Školč, občasno najame odvetnika, ki ima partnerja iz stranke Katarine Kresal. "Vsi so vpleteni,“ je bil odločen Školč, ki ni izpustil niti Zmaga Jelinčiča. "Tudi Jelinčič je potreboval odvetnika Senico, ki mu je pomagal, ko je bil obtožen poskusa umora,“ je dejal Školč.
Kot je znano, so interpelacijo zoper Katarino Kresal včeraj vložile poslanske skupine SDS, SLS in SNS. V njej ji v sedmih točkah očitajo nepravilnosti v zvezi s primerom Baričevič in z njenimi postopki glede Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU).
Če predsednik DZ vloženo interpelacijo, v kateri poslanci ministrici očitajo politično in klientelistično vplivanje pri vrniti bulmastifov pokojnemu Sašu Baričeviču in pri najemu prostorov za Nacionalni preiskovalni urad, zavrne, imajo vlagatelji možnost, da jo dopolnijo, pojasnjuje Školč. Kot dodaja, je to tudi vprašanje za koalicijo, ali bo sprejela "to vsakodnevno nižanje standardov tudi na tistem parketu, ki mu rečemo parlament in parlamentarna demokracija".
KOMENTARJI (379)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.