Drugi športi

FOTO: Pri 80 letih prvak v bodybuildingu

Sydney, 15. 09. 2008 13.24 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Avstralec Ray Moon, ki bo letos dopolnil 80 let, je postal avstralski prvak v bodybuildingu v kategoriji nad 60 let.

Ray Moon ima sicer polno zdravstveno kartoteko. Prebolel je otroško paralizo, imel težave s prostato, preživel operacijo srca in že bil razglašen za klinično mrtvega. Ob tem je doživel še finančni zlom. A 80-letnik se ne da. Po vsem tem je na avstralskem amaterskem tekmovanju v bodybuildingu postal prvak v kategoriji nad 60 let. S še vedno čvrstimi mišicami in vzdržljivostjo je prepričal sodnike.

Ray Moon
Ray Moon FOTO: Reuters

''Največkrat sicer tekmujem v konkurenci nad 70 let, tokrat pa je niso uvrstili v tekmovanje. Zato sem se moral pomeriti s precej mlajšimi nasprotniki,', je po tekmi avstralskim novinarjem razlagal Moon.

Nekdanji lastnik verige restavracij je z resnejšimi treningi začel pred petimi leti, ko mu je propadel posel in se je znašel na cesti. Razlaga, da je potreboval nekaj, ob čemer se je sprostil in s čimer je odvrnil misli od finančnega zloma. ''Nesrečno sem zašel v finančne težave. Ostal sem povsem brez denarja in sem moral nekaj storiti. Začel sem se zanimati za bodybuilding in se spoprijateljil z nekdanjim Mr. Universe,'' je še povedal Moon. '' Treniram pet dni v tednu, ob tem pa se prehranjujem s hrano, bogato s proteini.''

Moon si želi, da bi s svojim uspehom vzpodbudil tudi ostale starejše ljudi k bolj aktivnemu življenju. Njegov nasvet pa je zelo enostaven: ''Vedno sem razmišljal optimistično. Vendar, če se zgodi, da ostaneš brez denarja in moraš začeti povsem od začetka, je situacija drugačna. Toda če se takrat vdate, potem nikoli ne boste mogli zmagati.''

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (8)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User64242
15. 11. 2008 22.59
stari je legenda.
wajduc
15. 09. 2008 20.59
lih k bo dubu nagrado bo umru .:D
User371758
15. 09. 2008 14.55
Glih za gledat tole pač ni.
toja62
15. 09. 2008 14.38
Bravo, Ray! Trud je bil poplačan. Če si poln optimizma, je vse lažje.
User401471
15. 09. 2008 14.16
Če pa tle niso ble mučke v komisiji... lol
dona08
15. 09. 2008 14.12
+1
User305750
15. 09. 2008 13.56
+1
Vsa čast \"ta starmu\". Zgolj malo odvečne kože in to pri 80-tih!
User166421
15. 09. 2008 13.38
-1
ojej, če je pa to lepo....