Policija pred velikonočnimi prazniki opozarja na problematiko, povezano z različnimi napravami, ki se uporabljajo za pokanje.
Kot pojasnjujejo, je uporaba karbida in drugih plinskih zmesi za pokanje sicer dovoljena, vendar bodo posameznika, ki bo z uporabo povzročil vznemirjenje ali občutek ogroženosti, kaznovali z globo v višini 134 evrov. Pri uporabi acetilena ali karbida svetujejo še posebno previdnost, saj lahko pride do hudih telesnih poškodb.

Pirotehnični izdelki, katerih glavni učinek je pok, so seveda prepovedani, kršitelji pa bodo oglobljeni s kaznijo od 400 do 1200 evrov.
S PU Morska Sobota opozarjajo tudi, da v posameznih delih Slovenije med velikonočnimi prazniki pogosto uporabljani možnarji sodijo med orožje, zato morajo biti prijavljeni. Posameznik, ki uporablja možnar, mora zanj imeti tudi priglasitveni list. Poleg tega je "njihova uporaba možna le v okviru organiziranih javnih prireditev pod pogoji, ki veljajo za izvedbo takšnih zbiranj in kot jih določi upravni organ".
Dodajajo pa še, da pokanje ni dovoljeno v nočnem času med 22. in 6. uro, ko to lahko moti nočni mir in počitek. V primeru kršitve bodo kršitelji kaznovani najmanj z globo v višini 83 evrov.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.