Kot so zapisali pri časniku, rezultati niso presenečenje, saj se je podobno napovedovalo že v prejšnjih anketah. Je pa večje presenečenje, za koliko je stranki Marjana Šarca rating zrasel. V treh mesecih je več kot podvojila svoj rezultat. Kot so še zapisali, se je pojavil vtis, da je stranki uspelo prepričati precej neopredeljenih ljudi, saj se je njihov delež od januarja zmanjšal z 21 na 14 odstotkov, pa tudi prevzeti nekaj glasov koalicijskih partneric. Levica, SMC in SAB imajo odstotno točko manj, SD 0,7 odstotka in DeSUS 0,3 odstotka manj.
Če upoštevamo, da so za prestop parlamentarnega praga potrebni štirje odstotki glasov, stranke DeSUS, SNS, SAB in SMC ne bi dosegle zadostnega števila glasov. Treba je poudariti, da vsaj 14 odstotkov volivcev, na vzorcu 731 ljudi, ni opredeljenih. Navdušenje nad delom vlade, ki ga kot zelo pozitivno ocenjuje skoraj 14 odstotkov vprašanih, kot pozitivno pa več kot 26 odstotkov, bi najbrž deloma lahko pripisali tudi izplačilu višjih plač skoraj vsem javnim uslužbencem in vsem, ki prejemajo minimalno plačo, so zapisali pri Delu.
Na vrhu priljubljenih politikov je predsednik vlade Marjan Šarec prvič prehitel predsednika države Boruta Pahorja. Ta se je zavihtel na prvo mesto novembra 2012, na začetku svojega prvega predsedniškega mandata, do danes pa ga je za štiri mesece leta 2014 izpodrinil tedanji premier Miro Cerar. Na lestvici sta mesti zamenjala tudi Ljudmila Novak in Matej Tonin, slednji tako po priljubljenosti zaostaja za nekdanjo predsednico NSi. Največji padec priljubljenosti so zabeležili pri evropskem poslancu Milanu Zveru.
Anketo je za Delo med 29. januarjem in 6. februarjem na vzorcu 731 odraslih državljanov naredil Inštitut za raziskovanje trgov in medijev Mediana.
KOMENTARJI (560)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.