
Odločitev predsednika sodišča Andreja Pavline je sicer nepričakovana, a vendar v korist obtoženca, saj to pomeni, da se sojenje, ki traja že več kot pet let, ne bo začelo znova. Pričakovati je celo, da bo sojenje kmalu končano, saj bo Kristjanu Kameniku sodil isti senat, ki čaka le še na izvedensko mnenje strokovnjakov Zveznega kriminalističnega urada iz nemškega Wiesbadna, kjer preučujejo, ali so Kamenikovi copati pustili sledi na kraju zločina ali ne.
Predsednik sodišča je v sporočilu za javnost zapisal, da, ne glede na napotilo ustavnega sodišča, meni, da vsebina dokumentov, s katerimi se je seznanil senat, ni takšna, da bi lahko vplivala na odločitev glede krivde obtoženca.
Lešnikova je namreč menila, da naj bi se kot članica zunajobravnavnega senata v fazi preiskave seznanila z uradnimi zaznamki o izjavah obtoženca in privilegirane priče Marjetke Pšeničnik, ki je bila Kamenikova partnerka. Poleg tega naj bi izjave, ki sta jih Kamenik in njegova partnerka podala organom za notranje zadeve, vsebovala tudi kazenska ovadba. "Pri sprejemanju odločitve sem tehtal med pravicama do nepristranskega sodišča in do obrambe, ki gresta vsakemu obdolžencu v kazenskem postopku. Na podlagi nekaterih doslej sprejetih judikatov ter upoštevajoč spremembe zakona o kazenskem postopku pa pri odločanju nisem mogel mimo same vsebine spornih izjav," je zapisal Pavlina.
Tako je predsednik sodišča ugodil Kameniku in njegovi zagovornici, ki sta nasprotovala izločitvi sodnice Ingrid Lešnik, saj bi se tako sojenje zavleklo še za nekaj let.