
Veterinarska zbornica je vlado in kmetijsko ministrstvo pozvala, naj zaradi varstva potrošnikov in zdravja živali čim prej zagotovi ustrezna proračunska sredstva.
Na okrožnem državnem tožilstvu so nam potrdili, da sta proti Zoranu Kovaču res vloženi dve ovadbi, ki pa nista povezani s potnimi stroški ali korupcijo. Privrženci Milene Močivnik so ga ovadili zaradi suma kaznivega dejanja pri odvozu živali, neimenovana oseba pa zaradi domnevnega nepravilnega ravnanja v mlečni aferi, povezani z antibiotikom kloramfenikolom.
Policisti pa so bili zelo skopi in so povedali le, da o tem še vedno zbirajo informacije.
"Tako o vsebini kot o načinu preiskave ne morem govoriti. Kakršnakoli informacija bi škodila interesu preiskave," je povedal Peter Kralj, tiskovni predstavnik ljubljanske policijske uprave.
Kaj konkretno preiskujejo, torej ni znano, v nekaterih medijih pa se namiguje, da naj bi si Kovač neupravičeno izplačeval potne stroške in dnevnice, očitajo pa mu tudi korupcijo. Spreminjal naj bi tudi poročila strokovne komisije o kakovosti mleka Ljubljanskih mlekarn.
Kovač je nad očitki zgrožen. Povedal je, da kategorično zavrača kakršnekoli namige, da bi na veterinarski upravi ali osebno spreminjali kakršnokoli poročilo, ki je povezano z kvaliteto mleka.
V Ljubljanskih mlekarnah trdijo, da o kakovosti mleka lahko odločajo le laboratorijske analize, torej Kovač s korupcijo ne more biti povezan.
"Nikoli ni bila ustanovljena in nikoli nobena strokovna komisija ni ugotavljala kvaliteta našega mleka ali kakršnega koli drugega mleka," je povedal Fran Zalar, direktor Ljubljanskih mlekarn.