Avtorji so za zvezek, ki je izšel v omejeni nakladi 50 izvodov, prispevali grafiko, fotografijo, akvarel in plastiko. Francoski filozof Jean-Luc Marion iz Pariza pa je za izdajo tega ''quaderna'' prilagodil svoje teoretsko besedilo Na razpotju videnega. V njem se sprašuje po legitimnosti estetske ponudbe, ki je kot nekaj specifičnega potrebna in nenadomestljiva, na dan pa jo lahko potegne le umetnik. Besedilo je prevedeno še v slovenščino, italijanščino in angleščino.
Realizacija zvezka je bila na skrbi Likovnega združenja Galerije Imaginare, ustanovljenega leta 1997 v Trstu. V združenju, ki ima sedež na ul. Machiavelli 5, sodelujejo umetniki, likovni kritiki, zbiratelji in ljubitelji umetnosti. Njihov cilj je najti stik z različnimi kulturami, umetniškimi izrazi in idejami, ki se rojevajo na obrobnih območjih. Sodelavci galerije sodijo v širši kulturni prostor. Sedež v Trstu igra le vlogo pobudnika in obenem opazovalca dogajanj, sta povedala avtorja projekta.
Poleg Vecchieta in Safredove so v umetniškem odboru imaginarne galerije še Maria Teresa de Zorzi, Irene Mislej in Jožko Vetrih.