Slovenija

Predčasno glasovanje bo trajalo do četrtka

Ljubljana, 31. 05. 2011 07.23 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

V nedeljo bomo glasovali na trojnem referendumu, kdor pa se glasovanja ne bo mogel udeležiti, lahko svoj glas odda na predčasnem glasovanju, ki poteka od danes do četrtka med 9. in 17. uro.

Volivke in volivci, ki se v nedeljo ne bodo mogli udeležiti trojnega referenduma, lahko svoj glas oddajo na predčasnem glasovanju. To poteka od danes do četrtka med 9. in 17. uro na sedežih upravnih enot.

Volilna skrinjica
Volilna skrinjica FOTO: Aljoša Kravanja

Volivec lahko na predčasnem glasovanju glasuje samo na tistem volišču oziroma upravni enoti, kjer ima prijavljeno stalno prebivališče. Na volišču bo moral podpisati zahtevo, da želi predčasno glasovati, nato pa mu bo volilni odbor izročil tri glasovnice – za glasovanje na referendumih o pokojninski reformi, o delu na črno in arhivih. Volivec lahko glasuje samo na enem ali dveh referendumih, a mora pred glasovanjem takšno željo jasno izraziti.

V četrtek se bo iztekel rok, do katerega je mogoče zahtevati nekatere posebne oblike glasovanja. Volivci, ki bi želeli glasovati zunaj kraja stalnega prebivališča, bodo to lahko v nedeljo storili na posebnih voliščih, imenovanih OMNIA. Gre za primere, ko na primer želi volivec iz Maribora glasovati v Ljubljani.

Za takšen način glasovanja morajo volivci do četrtka obvestiti svojo okrajno volilno komisijo oz. upravno enoto ter ob tem tudi navesti, na katerem izmed volišč OMNIA želijo glasovati. Seznam teh volišč je dostopen na spletni strani Državne volilne komisije.

Referendum
Referendum FOTO: Aljoša Kravanja

Prav tako do četrtka je mogoče zaprositi tudi za glasovanje na domu. Volivce, ki zaradi bolezni ali slabše gibljivosti ne bodo mogli priti na volišča, bo v nedeljo na domu obiskal t. i. leteči odbor.

Tudi na tokratnem referendumu so vse okrajne volilne komisije določile najmanj eno redno volišče, ki je dostopno invalidom. Na nekaterih od teh volišč se bo glasovalo tudi z elektronsko glasovalno napravo. Volivci invalidi, ki bi ocenili, da jim njihovo "domače" volišče ni dostopno, lahko do četrtka vložijo zahtevo za glasovanje na volišču, ki je dostopno invalidom.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (10)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Frane Šajn
31. 05. 2011 15.53
ČEMU KRČENJE POLICIJSKIH POSTAJ IN PRI TEM PRIDUŠANJE, DA BO VARNOST ŠE BOLJŠA!? NE VEM ČEMU SE BOJIJO POLICISTOV SAJ JIM TUDI SEDAJ NISO NIČ MOGLI. MOGOČE JIM JE PA VSE ENO MALCE NELAGODNO ,ČE JIH TAKO MALCE GLEDAJO, SE VAM NE ZDI? NO NEVEM JAZ SITAKO MISLIM.
Slava_Rusiji
31. 05. 2011 15.40
3-krat PROTI z velikimi črkami
freexgirl.
31. 05. 2011 14.40
Se bodo lahko zadržali in bili pošteni, ko bodo videli 70% PROTI - 30% ZA? :)
dukenukem
31. 05. 2011 12.57
meni se tudi zdi, da bo goljufanje vmes ,saj imamo skrajno pokvarjeno oblast
keramicar2
31. 05. 2011 12.41
grem stavit da bodo goljufali
_i_love_you_
31. 05. 2011 12.00
proti! proti pahorju! proti kresalovi! proti vladi! proti golubiću! proti svetliku! proti bullmastifom! proti jankoviću! proti partizanom! proti izdajacem slovenskega naroda! proti zadolževanju! proti delu do 65 leta! ne daj se narode moj!!
Tonček Balonček
31. 05. 2011 11.37
Jaz čakam, d ase vrne Janša, ko se bodo spet povečale plače, pokojnine, zaposlenost, ko se bo vrnila sproščenost, demokracija.... Pa brezplačnike bomo spet dobili! Nazadne sem bil na referendumu o vstopu v NATO, pa eš takrat sem bil proti! Žal ni pomagalo!
felixkp
31. 05. 2011 11.16
@jazbog ideja sploh ni slaba, bi jo pa bilo potrebno še dodelati
jazbog
31. 05. 2011 10.58
Pri nas imamo medgeneracijski oziroma pretočni pokojninski sistem. To pomeni, da trenutno redno zaposleni preko prispevkov v pokojninsko blagajno zagotavljamo upokojencem pokojnino. Prava in pravična pokojninska reforma mora sloneti na starševstvu. Primer: Katerina Kresal, ki ni starš; Borut Pahor, ki je starš enega otroka in povprečna slovenska družina z dvema otrokoma; 1. Po predlaganem pokojninske zakonu bodo vsi slovenski upokojenci dobili po solidarnostnem ključu pokojnino v viši 40% svoje osnovne plače (povprečna plača Katerine Kresal v obdobju 34 let je bistveno drugačna, kot pa povprečnega Slovenca ), 2. Po pravičnem pokojninskem zakonu, ki temelji na strševstvu pa bi pokojnino dobili le upokojenci starši, glede na število otrok, in sicer: Katerina Kresel bi bila izvzeta iz medgeneracijskega pokojninskega sistema; Borut Pahor bi dobil pokojnino v višini 40% iz svoje osnovne plače; upokojenec z dvema otrokoma pa bi dobil pokojnino v višini 80% svoje osnovne plače. To je pravična in vzdržna pokojninska reforma in še za nataliteto ne bo treba skrbeti. Torej na referendumu 5. 6. 2011 je treba Vladni pokojninski reformi treba reči NE.
Danijel Fric
31. 05. 2011 10.37
To predčasno glasovanje mi ni nič všeč, ker skrinjice lahko gospodi zamenjajo z prirejenimi glasovnicami. Upam da bo malo predčasnih glasovalcev.