"Po več letih odrekanj za boljši jutri bo večina zaposlenih pristala na Zavodu za zaposlovanje. Kot pri zaposlenih se je v zadnjem letu nezadovoljstvo stopnjevalo tudi v sindikatu, ki je do pred letom dni Magno mnogokrat tudi javno pohvalil in označil za vzornega delodajalca. Ustavitev proizvodnje in program presežnih delavcev pa sta povzročila vrhunec nezadovoljstva, ki ga bomo z zaposlenimi izrazili na protestu pred Magno," je v sporočilu še zapisal predsednik Konfederacije slovenskih sindikatov Gvido Novak.
Avtomobilski koncern je nedavno napovedal skorajšnje zaprtje hoškega obrata lakirnice. Takrat je sporočil, da se program presežnih delavcev nanaša na 90 zaposlenih, pri čemer naj bi nekaterim delo ponudili v njihovi graški tovarni. Na zadnjem sestanku s sindikatom pa so predstavniki Magne predložili seznam 115 zaposlenih. Razlogov za povečanje številke niso pojasnili.
Vsem delavcem so ponudili odpravnino v višini dveh plač, kar je sicer več od zakonsko določenega a se kljub temu sindikat s ponujenim ni strinjal. Vodstvu Magne so ponudili nove tri zahteve. "Da se odpravi indeksacija plač s 1. januarjem 2023, ki se, kljub obljubam, ni naredila. Da delavci dobijo zakonsko določeno odpravnino in tri plače," je pojasnil Novak. Tretja zahteva pa je, da se tistim, ki bodo sami podali odpoved, izplača še dodatna plača. Magna je obljubila, da bodo odgovor prejeli do 22. marca, vendar delavci ne želijo čakati. Ravno za to je sindikat Novaka napovedal protest, ki se bi ga naj udeležilo vsaj 90 odstotkov delavcev.
KOMENTARJI (93)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.