Kot je za 24 ur povedal eden izmed očividcev, je zagorelo v zgornjih nadstropjih, kjer naj bi si mlajši brezdomec zakuril ogenj. Gasilci so na kraj požara prispeli hitro, zato jim je iz zgradbe uspelo rešiti deset ljudi. Šlo naj bi za precejšnjo srečo, saj bi se zaradi stanja v katerem je poslopje, lahko zgodilo, da bi se komu vdrlo iz enega nadstropja v drugo. Prizorišče so si ogledali tudi kriminalisti, vendar vzrok požara in nastala materialna škoda še nista znana.
Predstavnik Oddelka za zaščito, reševanje in civilno obrambo je povedal, da je šlo za težak požar glede na dostopnost, obseg in višino, ter poudaril, da bo potrebno poskrbeti za dodatno zaščito samega objekta, da ne bi dimnik in ostrešje ponovno padlo na cesto. Prizorišče požara in škodo na objektu si je ogledal tudi upravnik zgradbe Vladimir Stopar, ki je že pred tem na zahtevo Mestne občine Ljubljana na nevarni zgradbi postavil zaščitni oder. Stopar je poudaril, da bodo še naprej nadaljevali z improvizirano zaščito in z opozorilnimi tablami. Sanirali bodo zunanje poškodbe na varovalnem odru na cestno stran, kaj več pa naj v tem trenutku ne bi mogli narediti.
Obnova po končani denacionalizaciji?

Stavba ljubljanske Cukrarne propada že dalj časa. Poslopje je sicer od leta 1994 v postopku denacionalizacije, obenem pa je tudi kulturni spomenik, nekdaj zatočišče modernistov, Ketteja in Murna. Objekt je bil pred leti, zaradi načrtovane celovite obnove, v celoti izpraznjen, vendar so bila investicijska dela prekinjena, zato je objekt ostal prazen in v zelo slabem stanju. Po zakonu o denacionalizaciji so namreč v Mestni občini Ljubljana vezani na vzdrževanje objekta, nikakor pa ne smejo s tem objektom karkoli početi. Glede na stanje kompleksa Cukrarne bo Mestna občina Ljubljana ponovno zaprosila sodišče za prednostno obravnavo. Cukrarno naj bi v naravi dobil povrnjeno pokojni Franc Urbanc, njegova dediča pa sta Hubert Kosler iz Ljubljane in Renata Mohovič iz Brazilije.
Načrtov za Cukrarno je bilo v preteklosti veliko. Najprej so nameravali speljati cesto, nato so jo želeli obnoviti v poslovno stavbo, zdaj pa razmišljajo tudi o tem, da bi jo preuredili v študentski dom, vendar dokler ne bo končana denacionalizacija ne morejo narediti ničesar.