
Že v soboto je gasilcem ob pomoči dežja uspelo pogasiti vsa žarišča požara na površju, danes pa jim je z ročnim prekopavanjem in zalivanjem zemlje uspelo pogasiti tudi zadnja območja podtalnega požara v bližini Črnega jezera in Komne. Gladina Črnega jezera se je zaradi črpanja močno znižala. Po besedah poveljnika bohinjskih gasilcev Pavla Žvana je k pogasitvi požara veliko prispevalo tudi ponedeljkovo nočno deževje.
Požar na Komarči je dobil večje razsežnosti, kot je bilo sprva videti. Ogenj se je v štirinajstih dneh razširil na več kot 20 hektarov površin, helikopter je več kot 300 gasilcem, ki so delali izmenično, pomagal kar 120 ur. Vendar je ogenj še vedno potuhnjen.
Bohinjskim gasilcem so pri gašenju požara, ki ga je 6. avgusta zanetila strela, pomagali tudi gasilci prostovoljnih gasilskih društev Bohinjska Bistrica, Nova Gorica, Koprivnik, Gorjuše, Nomenj, Bizovik pri Ljubljani, Zasip pri Bledu, Ribno, Gorje, Bled, Podhom, Bohinjska Češnjica, Stara Fužina in Srednja vas v Bohinju ter gorski reševalci iz Bohinja in lovci lovske družine Bohinjska Bistrica ter Stara Fužina. Na pomoč sta prišla tudi dva helikopterja Slovenske vojske, ki sta vodo iz Triglavskih sedmerih jezer in Bohinjskega jezera polivala po goreči zemlji, ter policijski helikopter, ki je na pogorišče dovažal opremo in gasilce.
Kakšno gospodarsko in ekološko škodo je povzročil požar, ki se je od prvotnega žarišča nad Komarčo zaradi visokih temperatur in vetra v prvem tednu razširil na približno pet hektarjev gozdnih površin in zajel tudi razgledno ploščad nad slapom Savica, bo znano v prihodnjih dneh.