Za BSE obolela krava Vena je bila slovenskega izvora. Veterinarji so že ugotovili njena dva potomca in ostalo govedo, ki je z Veno živelo pred in po njenem rojstvu. Skupaj gre za osem živali. Lastnik je veterinarjem povedal, da govedo hrani s travo, silažo, otrobi. Po besedah dekana veterinarske uprave Milana Pogačnika bo treba preveriti, s čim je bila krava hranjena v preteklosti. Pri tem je izpostavil predvsem mlečne nadomestke. Državna sekretarka na kmetijskem ministrstvu Vida Čadonič Špelič je ob tem še dejala, da krava ni bila zaklana v klavnici, ampak je poginila. Obenem je dodala, da gre pri BSE "za bolezen, ki jo v naši državi že poznamo, zato ni za nas nikakršno presenečenje, čeprav smo upali, da je tako kmalu ne bomo diagnosticirali".
V.d. generalne direktorice veterinarske uprave Simona Salamon je pojasnila, da je Veterinarska uprava že ob ugotovljenem sumu na BSE uvedla vse predpisane preventivne ukrepe, zdaj, po potrditvi bolezni, pa bo rejcu izdala tudi odločbo za usmrtitev osmih živali.
Sama gospodarska škoda naj bi bila v tokratnem primeru bistveno manjša kot v prvih dveh slovenskih primerih BSE, izplačana pa bo na podlagi strokovne ocene zapriseženega cenilca. Če rejcu namreč ne dokažejo krivde oz. uporabe mesno-kostne moke, mu gospodarsko škodo zaradi BSE povrne država. Tako je kmetijsko ministrstvo rejcu iz območja Gornjega Grada v letu 2001 izplačalo 1,56 milijona tolarjev pomoči, pri rejcu iz Ormoža pa sanacija še ni dokončana in zato pomoči države še ni prejel. Kmetijsko ministrstvo mu bo odobrenih 13,25 milijona tolarjev začelo izplačevati v letošnjem letu.
Slovenija s tretjim primerom ostaja v tako imenovani skupini držav z večjim tveganjem za BSE, kamor sodi tudi večina evropskih držav. Nekateri trgovci pa že predvidevajo, da bo tudi tretji primer BSE v naslednjih dneh zaznamoval prodajo govejega mesa.