Otok Hokaido so v nekaj urah stresli kar trije potresi, zadnji sunek pa je bil najmočnejši. Do prvega potresnega sunka je prišlo nekaj pred peto uro zjutraj po lokalnem času, nekaj pred sinočnjo osmo uro zvečer po našem času.
Poročajo obširni škodi, potres pa je povzročil tudi izpade električnih sistemov. Brez elektrike je ostalo kakih 40 ljudi na vzhodu otoka, potres pa naj ne bi povzročil težav tamkajšnji jedrski elektrarni.
Poškodovane so številne ceste, več območij je ostalo brez elektrike, iztiril pa je tudi lokalni vlak. Zaprto je tudi letališče Kuširo na vzhodu otoka, ker se je porušil nadzorni stolp, poročajo pa tudi o požaru v neki rafineriji na otoku. Zabeležili so nekaj manjših plimnih valov – tsunamijev, ki pa so na vzhodni obali otoka povzročili le manjšo škodo. Zaradi grožnje tsunamijev je svoje domove zapustilo kakih 40 tisoč ljudi.

Edina smrtna žrtev naj bi bil 61-letni gospod, ki ga je med pobiranjem razbite steklovine na ulici zbil mimovozeči avtomobil, poškodovanih pa je 278 oseb. Potres, ki je imel moč 4,9 stopnje po Richterju, je davi stresel tudi Tajvan. O žrtvah ali gmotni škodi ne poročajo, seizmologi pa trdijo, da potres ni povezan s tistim na Japonskem. O potresu poročajo tudi z ruskega skrajnega vzhoda, z otoka Sahalin. Potres ni terjal žrtev, so pa oblasti opozorile na nevarnost cunamijev.
Na severu Japonske so od maja zabeležili že tri potrese. Na Hokaidu, drugem največjem japonskem otoku, približno tako velikem kot sosednja Avstrija, živi kakih 5 milijonov ljudi.