Podrobnosti o tem, kakšne težave imajo z računalniškim sistemom, v zavodu ne dajejo, prav tako informacije o prejemu prijave o vdoru v sistem niso mogli potrditi na nacionalnem odzivnem centru za obravnavo incidentov s področja varnosti elektronskih omrežij in informacij SI-CERT. Radio Slovenija je sicer danes poročal, da naj bi šlo za vdor virusa v računalniški sistem Lekarn Ljubljana.
Če računalniškega sistema ne bodo pravočasno vzpostavili, bodo v dežurni službi Lekarne Ljubljana zagotovili izdajo zdravil na papirnat recept z današnjim datumom. Pacienti naj imajo s seboj tudi kartico zdravstvenega zavarovanja, so sporočili iz javnega zavoda.
O tem bodo obvestili tudi zdravstvene delavce v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana in zdravstvenih domovih, v katerih so organizirane dežurne službe.
Na ljubljanskem oddelku za zdravje in socialno varstvo mestne občine so sicer pojasnili, da so s predstavniki vodstva Lekarne Ljubljana v stalnem stiku. Obsega tehničnih težav z računalniškim sistemom še ni mogoče oceniti, saj reševanje poteka v tem trenutku, so dodali.
Po zdravila v zasebno lekarno
Na vprašanje o oskrbi Ljubljančanov z zdravili pa so izpostavili, da Ljubljana ni brez odprtih lekarn, saj v mestni občini deluje tudi 14 zasebnih lekarn s koncesijo, ki jih o morebitnih težavah niso obvestili.
O odprtju posameznih enot bodo v Lekarni Ljubljana javnost obveščali preko svoje spletne strani www.lekarnaljubljana.si.
Na vprašanje o morebitni zahtevi po prevzemu odgovornosti pa so na Mestni občini Ljubljana še ocenili, da za tehnično težavo ni odgovoren javni zavod ali njegovo vodstvo.
Nekatere od teh sicer danes čutijo posledice zaprtja enot Lekarne Ljubljana. Tako so v eni od zasebnih lekarn, Zupančičevi Jami, potrdili, da beležijo povečan obisk.
KOMENTARJI (42)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.