"Za gospodarstvo niso pomembni samo denar in zakoni, pomemben je tudi optimizem. Potrebujemo novo vlado, ki bo uspela dati ta novi optimizem, neko stabilnost in zaupanje, da vemo, kam gremo, in da vemo, da bomo znali poiskati rešitve," je poudaril najbogatejši Slovenec, predsednik uprave Studia Moderna Sandi Češko. Morebitne nove predčasne volitve pa bi bile po njegovem mnenju slaba rešitev, je dejal ob robu poslovnega zajtrka, ki ga je organizirala Ameriška gospodarska zbornica v Sloveniji.
Da je za Slovenijo čimprejšnje oblikovanje operativne vlade ključnega pomena, je opozorila tudi direktorica Trima Tatjana Fink. Pomembno je, da se postavijo okviri za poslovanje v Sloveniji, je dejala in spomnila na pomen bonitetne ocene države. "Ta neposredno vpliva tudi na stroške financiranja, kar je zelo pomembno v času, ko je svetovna konkurenca izjemno močna," je povedala.
Predsednik uprave Unicredit banke Slovenija France Arhar, ki se ga je omenjalo tudi kot morebitnega mandatarja, pa je opozoril, da potrebuje Slovenija zelo jasen program, kaj je treba storiti. Pri tem je pomembno, da takšen program temelji na pravih dejstvih in ne na sanjah. Spomnil je, da trgi ocenjujejo države in da so njihovi odzivi danes drugačni. Na njihove ocene se je treba hitro prilagoditi, je dejal.
Čimprejšnjega oblikovanja nove vlade si želi tudi ameriški veleposlanik v Sloveniji Joseph Mussomeli, ki je nedavno poskrbel za nekoliko negodovanja v slovenski politiki, ker naj bi se po poročanju nekaterih medijev ponujal za posrednika v pogajanjih za sestavo vladne koalicije. Mussomeliju se ne zdi toliko pomembno, ali Slovenija dobi levo ali desno vlado, bolj je pomembno, ali bo nova vlada odprta za tuje investicije. Odnose med državama je ocenil kot dobre in spomnil, da lahko v vsakem odnosu pride tudi do nesporazumov.
KOMENTARJI (98)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.